GeriEğitim Okul basıp öğrenci döven öğretmene dava
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okul basıp öğrenci döven öğretmene dava

Okul basıp öğrenci döven öğretmene dava
refid:7590937 ilişkili resim dosyası

Adana’da bir lisede öğretmenlik yapan Hayrunnisa Çeçen Ü., Seyhan Anaokulu’nda öğrenim gören oğlu A.Ü.’nün dövülüp ısırılması üzerine 12 Nisan’da okula gitti.

İddiaya göre, Hayrunnisa Çeçen Ü., yemekhanede öğretmenlerin ve küçük öğrencilerin gözleri önünde oğlunu ısırdığı ve dövdüğünü iddia ettiği U.K.’yı azarlayıp tokatladı. U.K.’nın dudağı patladı, ağzından kan geldi ve dizi morardı. U.K.’nın dövülmesi, bir müdür yardımcısı, üç öğretmen, bir yardımcı personel olmak üzere beş okul görevlisinin imzasıyla tutanağa geçirildi. Ancak aileye bilgi verilmedi.

U.K’nın dayak yemesinden, haberdar edilmeyen anne, çocuğunu banyo yaptırırken dudağının iç kısmında yara, diz kapağında morarma izini fark etti. Ne olduğunu öğrenmek için okula giden 37 yaşındaki baba İ.S.K., okula gidip gerçeği öğrenince suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Savcısı, öğretmen Ü. hakkında ’Kasten yaralama’ suçundan Adana 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. Dört aydan bir yıla kadar hapis cezası isteğiyle tutuksuz yargılanacak olan öğretmen Ü. karakolda verdiği ifadesinde, "Okulda U.K.’nin yanına gidip, ’A.’ya niye sürekli vuruyorsun? O senin kardeşin. Birbirinize vurmayın’ diye nasihatte bulundum. Ancak, çocuk bana ’vuracağım’ diye cevap verdi. Ben kesinlikle çocuğa vurmadım. Okul idaresinin tutanağı tamamen yalan ve iftiradır" dedi. Baba İ.S.K. ise, "Yediği dayak yüzünden çocuğumun psikolojisi bozuldu. Okula gitmek istemiyor. Bir öğretmen küçücük çocuğu nasıl döver? Cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle