GeriEğitim Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi

Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi

Güncellenen öğretim programları için ‘eğitici eğitimi’ çalışması Aydın’da gerçekleştirildi. İllerde yapılacak olan eğitimlerin izleme-değerlendirmesi ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla program koordinatörü öğretmenlerin giriş yapabileceği bir web sitesi hazırlanması da planlanıyor.

Zorunlu derslerin öğretim programlarının, temel becerileri kapsayan ve değerler eğitimine önem veren bir yaklaşımla sade ve yaşamla ilişkilendirilecek şekilde güncellenmesi çalışmaları tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, güncellenen bu öğretim programlarının 2017-2018 eğitim yılından itibaren uygulanması planlanıyor. Hayat bilgisi, trafik güvenliği, sosyal bilgiler, insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersleri öğretim programları için 15-17 Mayıs, matematik ve fen bilimleri dersleri öğretim programlarına yönelik ise 16-18 Mayıs tarihlerinde 81 ilden seçilen yaklaşık 1200 öğretmene Aydın’da eğitici eğitimi düzenlendi.

WEB SİTESİ HAZIRLANACAK

Çalışmalar Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif Bakar öğretim programlarını güncelleme süreci ve temel becerilere yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca öğretim programlarında değerler eğitimi ve rehberlik konuları da Yrd. Doç. Dr. Adem Beldağ ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Nuri Dicle tarafından katılımcılara açıklandı. Geri kalan süre boyunca programlardaki değişiklik ve yenilikler branşlar bazında gerçekleştirilen grup çalışmalarında 81 ilden katılım sağlayan koordinatör öğretmenlere açıklandı. Her ders için gerçekleştirilecek olan koordinatörlük eğitimleri sonrasında öğretmenlerin illerindeki öğretmenlere yeni programlara yönelik eğitimler düzenlenmesi planlanıyor. İllerde yapılacak eğitimlerin izleme-değerlendirmesi ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla program koordinatörü öğretmenlerin giriş yapabileceği bir web sitesi hazırlanması planlanıyor. Böylece yeni öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde illerde tanıtımının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle