GeriEğitim Öğretmenler öğrencilerin yerine geçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenler öğrencilerin yerine geçti

Öğretmenler öğrencilerin yerine geçti
refid:24821432 ilişkili resim dosyası

"Öğretmenin Sınırı Yok" adlı proje kapsamında Sivas'ta bazı öğretmenler, öğrenci psikolojisini daha iyi anlamak için derslere girdi, okul bahçesinde oyunlar oynadı.

Sivas’ta 50 öğretmene 2 gün boyunca interaktif eğitimler verildi. Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından yürütülen proje kapsamında, Hafik ilçesinde görev yapan idarecilere, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine, Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu'nda farklı konuları kapsayan seminerler verildi.
Çalışma kapsamında öğretmenlerin, öğrenci psikolojisini daha iyi anlaması için derslere girmesi ve okul bahçesinde çeşitli oyunlar oynaması ilginç görüntüler oluşturdu.
Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, eğitim konusunda her projeye destek olma çabasında olduklarını belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Tülüce de seminerde öğretmenlerin sınıf yönetimi, ölçme-değerlendirme ve yapılandırmaca eğitim konusunda bilgi sahibi olduğunu söyledi.
Vakıfta eğitimci olarak görev yapan Oğuz Öztürk ise projeyle öğretmen, idareci ve müfettişlerin, kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.
Projeyle yaklaşık 86 bin öğretmene ve dolaylı olarak yüz binlerce öğrenciye ulaştıklarını dile getiren Öztürk, "Bu proje Garanti Bankası'nın desteğiyle başlatılmıştır. Yine Garanti Bankası tarafından kurulan vakfın yönetim ve yürütme kurulu gönüllü öğretmenlerden oluşuyor. Çocuklarımızın yararı için gönüllü olarak yola çıktık. Çalışmaların çocuklarımızın okul ortamını olumlu yönde etkilemesini umuyoruz" diye konuştu.
Seminerlerde öğretmenlerle çeşitli etkinlikler yaptıklarını aktaran Öztürk, öğretmenlerin meyve sepeti, topla tren, ev sahibi ve kiracı gibi oyunlar oynadığını da sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle