GeriEğitim Öğretmenler öğrenci oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenler öğrenci oldu

Öğretmenler öğrenci oldu

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi Anadolu’nun dört bir yanından gelen öğretmenleri öğrencilik yıllarına götürdü.  ‘Üniversiteye Dönüş’ etkinliğine, bu yıl 840 öğretmeni ağırladı.

Üniversiteyi bitireli yıllar olmuş, görevli olduğunuz okulda derslere giriyor, kendi öğrencilerinize deneyimlerinizi, birikimlerinizi aktarıyorsunuz. Ya size “Bugün öğrenci olsaydınız hangi bölümde okurdunuz?” diye sorulsaydı ne yapardınız? Yeditepe Üniversitesi Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan öğretmenlere bu soruyu sordu ve aldığı yanıtlara göre onlara, içlerinde ukde kalan bölümlerde, bir gün de olsa öğrenci olma fırsatını sundu.

HAYALLERİNDEKİ MESLEĞİ SEÇTİLER

Yeditepe Üniversitesi’nin ‘Üniversiteye Dönüş’ etkinliğinin ikincisi gerçekleştirildi. Üniversite, etkinlikte Anadolu’nun 54 ilinden gelen okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenlerini ağırladı. ‘Üniversiteye Dönüş’te tercihlerini belirleyip, hayallerindeki mesleği seçen eğitimciler, üniversitenin ilgili bölümlerinde bir günlüğüne de olsa seçtikleri bölümün derslerine katıldı, kampus hayatını yaşadı; çimenlere oturup selfie çekti, üniversitenin yemekhanesinde yemek yedi. Yıllar sonra tekrar öğrenciliğe dönen kimi 30’lu yaşlarında kimi 50’lilerinde 840 eğitimci, ders saatinde sınıflara girdi, deneyler yaptı, bölümlerle ilgili bilgiler aldı. Zaman zaman el kaldırarak merak ettikleri soruları öğretim üyelerine sordu.

75 FARKLI DERS

88 akademisyen tarafından, 75 farklı dersin verildiği etkinlikte, öğretmenlerin en çok tercih ettiği dersler sırasıyla hukuk, mühendislik, gastronomi ve psikoloji oldu. En çok katılımcının olduğu iller ise İzmir, Antalya ve Ankara’ydı. Etkinliğin ilk günü Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampusu’nda derslere giren eğitimciler, etkinliğin ikinci gününde, Şile Doğa Tatil Köyü’nde İzgören Akademi tarafından hazırlanan Gelişim Zamanı Etkinliği’ne katıldı. Etkinlikte eğitimciler, akademinin kurucusu ve yazar Ahmet Şerif İzgören’in verdiği ‘Süpermen Türk Olsaydı’ ve eğitmen Umut Sav’ın verdiği ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ konulu seminerlere katıldı. Eğitimciler, öğrenciler kulübü etkinliklerine de konuk oldu.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle