GeriEğitim Öğretmenle alay edilmesine soruşturma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenle alay edilmesine soruşturma

Öğretmenle alay edilmesine soruşturma
refid:27905952 ilişkili resim dosyası

Mersin’deki bir lisede, bazı öğrencilerin din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeniyle alay edip masasına oturmasının cep telefonuyla kaydedilip bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşılması üzerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma açtı.

Mersin’in merkez Akdeniz İlçesi’ndeki Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde 2013 yılında çekildiği öne sürülen görüntülerde, adı açıklanmayan öğretmen sınıfta ders anlatırken, öğrenciler öğretmenin ders anlatmasını engellemek için her şeyi yapıyor. Zaman zaman yüksek sesle şarkılar söyleyen öğrenciler, kendisini uyaran öğretmene tepki gösterip karşısında ayak ayak üstüne atarak oturuyor. Sıraları deviren, öğretmenin masasına oturan öğrencilerden biri kabadayı tiplemesiyle öğretmene yaklaşıp korkutmaya çalışıyor.

İki müfettiş görevlendirildi

Tüm bu yaşananların bir öğrenci tarafından cep telefonuyla kaydedilip bir sosyal paylaşım sitesinde bugünlerde paylaşılması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. Görüntülerde yaşananların kabul edilemez olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, konuyla ilgili soruşturma açtıklarını söyledi. Soruşturma için de iki müfettiş görevlendirdiklerini kaydeden Gül, şunları söyledi:
"Devam eden soruşturma kapsamında arkadaşlarımız çalışıyor. Yapılan ilk tespitlere göre, olay 2013’de yaşanmış. Bu görüntüleri kabul etmemiz söz konusu değil. Görüntülerdeki din dersi öğretmeni de kadrolu öğretmen değil, dışarıdan gelen ücretli öğretmen. Zaten o dönemde tutanaklarla yetersiz olduğu tespit edilerek okulla ilişiği kesilmiş. Müfettiş raporları ortaya çıktığında konuyla ilgili gerekli açıklamayı yapacağız."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle