GeriEğitim Öğretmenin liste krizi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenin liste krizi

Antalya’da öğretmenlerin pazartesi günü başlayan il içi yer değiştirme takvimi, cuma günü sona erecek. Ancak 25 tercih hakkı olan öğretmenler için ihtiyaç olan okulların listesinin yayınlanmaması belirsizliğin ortaya çıkmasına neden oldu.

Öğretmenin liste krizi
refid:26411110 ilişkili resim dosyası

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, öğretmenlere yönelik 12 Mayıs Pazartesi günü başlayan il içi yer değiştirme tercih süresi, 16 Mayıs Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Öğretmenlerin 25 tercih hakkı bulunan yer değiştirmelere yönelik hangi okulda hangi branş olacağını içeren listenin bu yıl yayınlanmamasına Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık tepki gösterdi.

Okulların ihtiyaç listeleri geçen yıllarda yayınlanırken bu yıl açıklanmadığını belirten Mehmet Balık, 16 Mayıs Cuma günü tercih süresinin sona ereceğini, ancak öğretmenlerin hangi okulu neye göre tercih edeceğini bilmediğini söyledi.

Tercihlerin sadece okul ismine bakılarak yapılabileceğini anlatan Balık, şunları söyledi:

"İl Milli Eğitim Müdürlüğü bununla ilgili hangi okulda, hangi branşlarda ihtiyaç olduğuna yönelik liste yayınlamıyor. Öğretmenler kendi çabalarıyla ihtiyaç olan okulları tespit etmeye çalışacak. Geçen yıllarda ihtiyaç olan okullar yayınlanıyordu. İhtiyaç sayısı ve puanlarına göre tercih yapılıyordu. Ancak bu yıl balıksız gölde balık avlamak gibi bir şey olacak. İl Milli Eğitim acilen hangi okulda ihtiyaç var, bu listeyi yayınlamalı. Öğretmenlerimizin mağduriyeti giderilmeli. Sanıyorum öğretmenlerin çok yer değiştirmesini istemiyorlar. Norm kadro ve 4+4+4 sistemi nedeniyle okulların dönüşümünden kaynaklanan sorunlar nedeniyle tayin istenmemesi gerekiyor. Dönüşümden kaynaklanan bu sorunda örneğin A ve B okullarında öğretmen var. Ama listede ihtiyaçlar gözükmediğinden A okulundaki B okulunu tercih edecek ve oraya atanacak. Bu kez de B okulundaki mevcut İngilizce öğretmeni açıkta kalacak ve sorunlar yaşanacak. Antalya’da
Milli Eğitim dönüşümü henüz yapılmadığından öğretmenlerimiz mağdur oluyor."

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle