GeriEğitim Öğrencilerin projeleri bilim fuarında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

Ortaokul öğrencilerinin projeleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergileniyor. Fuarda sergilenen 40 projede, 262 öğrenci görevli ve bu öğrencilere 52 öğretmen danışmanlık yapıyor.

TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerden TÜBİTAK 4006 Fuarı’na, Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu (EKO) 52 öğretmenin danışmanlığında, 262 öğrencinin hazırladığı 20’si bilimsel 40 projeyle katıldı.

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

EKO Kapalı Spor Salonu’nda açılışı yapılan fuara, Meksika Başkonsolosu Raul Lopez Lira, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican katıldı.

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

ARAŞTIRAN, SORGULAYAN NESİLLER
Proje Koordinatörlüğünü Şengül Kurum’un yaptığı fuarın amacının araştıran, sorgulayan, çıkarımda bulunan, neden sonuç ilişkisi kuran, bilgiyi kullanan, verileri analiz ve sentez yapabilen öğrenciler yetiştirmek olduğu belirtildi.

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

40 PROJEDE 262 ÖĞRENCİ
Amaçlarının bilimsel düşünme metodu kullanan öğrenciler yetiştirmek olduğunu belirten EKO Müdürü Tuncay Karakaş, açılışta yaptığı konuşmada, “Okulun sadece sınıf ortamından ibaret olmadığını göstermek ve öğrencilerimizi aktif olarak üretime yönlendirmek açısından bu bilim fuarına özellikle önem veriyoruz. Fuarda sergilenen 40 projede, 262 öğrenci görevli ve bu öğrencilerimize 52 öğretmenimiz danışmanlık yapıyor. Danışmanlığını İngilizce zümre öğretmenlerimizin yaptığı Kültürlerin Buluşma Noktası projesinde öğrencilerimize katkı sunan ve bugünkü açılışımızı onurlandıran Meksika İstanbul Başkonsolosu Raul Lopez Lira’ya programımıza teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarda projeleri sergilenen öğrenciler, katılımcılara projelerini büyük bir heyecan içinde anlatırken, fuarın iki gün süreceği belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle