GeriEğitim Öğrencilere yaşam koçu desteği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilere yaşam koçu desteği

Öğrencilere yaşam koçu desteği

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde, 8. sınıf öğrencilerinin liseye girebilmek için hazırlandıkları 2. dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına sayılı günler kala Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM) öğrencilerine "yaşam koçu" desteği verildi.

27-28 Nisan’da gerçekleştirilecek TEOG sınavına hazırlanan öğrencilerin sınav streslerini en aza indirmek isteyen BAYGEM, bu anlamdaki çalışmalarını hızlandırdı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görevli profesyonel yaşam koçu Emsal Orhan, öğrenciler için kurs merkezine geldi. Orhan, BAYGEM’de TEOG’a hazırlanan 305 öğrenciye "Etkili öğrenme yöntemleri ve motivasyon", "Stresle başa çıkma" konulu bir seminer verdi. Postacılar Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler, yaşam koçu Emsal Orhan’ın anlattıklarını can kulağıyla dinledi. Seminerin sonunda öğrenci başarı çemberi etkinliği yaptırılarak öğrencilerin kendilerini ve duygularını tanımaları sağlandı.

Sınava sayılı günler kala onları biraz olsun sınav stresinden uzak tutmak için destekler verdiklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Gerek TEOG’da gerekse haziran ayında yapılacak LYS öncesi öğrencilerimizi stresten uzak tutmak ve bu stresle başa çıkmak için profesyonellerden destek alıyoruz. BAYGEM bu anlamda önemli çalışmalar yapıyor. Öğrencilerimizin ilk sınavda gösterdikleri başarı hepimizi mutlu etti. Şimdi önlerinde tek bir engel kaldı. Onu da başarıyla aşacaklarına eminim" dedi. 

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle