GeriEğitim Öğrencilere karne hediyesi 5 bin kitap
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilere karne hediyesi 5 bin kitap

Öğrencilere karne hediyesi 5 bin kitap
refid:28007704 ilişkili resim dosyası

Aydın’ın Didim İlçesi’nde, belediye Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Okumayan Kalmasın" projesine destek amacıyla yarıyıl tatili sebebiyle ilçedeki okullarda öğrenim gören birinci kademe öğrencileri için 5 bin kitap armağan etti.

Didim Belediye Başkanı Atabay, Milli Eğitim’in 180 farklı temel eseri ile dünya klasiklerinden oluşan 5 bin kitabı karne hediyesi olarak ilkokul öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılması organizasyonu için Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kitapların teslimi için yapılan törene CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut, şube müdürleri, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Servisi sorumlusu Umut Kaşan ile öğrenciler katıldı. Belediye başkanı Atabay, öğrencilere dağıtılacak kitapları Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut’a teslim etti. Başkan Atabay, kitaplara "Değerli öğrenci, senin için seçtiğim bu kitabı tatil süresince okumanı ve kitaplarını da arkadaşlarınla paylaşmanı diliyorum. Sevgilerimle" yazılı bir de not iliştirdi.

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, okumanın öğrencilere sevdirilmesi gerektiğini söyledi. Kendilerinin de bu amaçla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Atabay, "Kurum ve kuruluşların bu tip kampanyalar düzenlemesinin ailelerinin dikkatini çekmesi için yönlendirici etkisinin olacağını düşünüyorum. Belediye olarak yaptığımız birçok kampanyanın, festivalin ve yardımların dışında bir çalışmadır bu. Genç nesillere düzgün fikirleri gösterme yolunda bir adım olduğu için bu çalışmayı çok önemsiyorum. Önümüzdeki süreçte de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okumayan Kalmasın Projesi’ adı altında çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlatan Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut ise çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ile kitabı sevme bilincinin kazandırılması için çeşitli faaliyetler düzenlediklerini söyledi. İlkokul, ortaokul ve liselere yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlediklerini belirten Turgut, "Nisan ayı sonunda sınav yapacağız. Yarışma sonunda birinci olan öğrencilere laptop, ikinci olan öğrencilere bisiklet ve üçüncü olan öğrencilere ipad vereceğiz. Ödüllendirme sistemiyle projemizi sürdüreceğiz" dedi. Projeyi tanıtmak için afişlerin hazırlanarak okullara asıldığını, yakın zamanda da ilçe genelindeki billboardlara asılacağını dile getiren Turgut, projeye destek vererek, öğrencilerin kitap okumalarına katkıda bulunan Belediye Başkanı Atabay’a teşekkür etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle