GeriEğitim Öğrencilere kafe ortamında İngilizce eğitimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilere kafe ortamında İngilizce eğitimi

Öğrencilere kafe ortamında İngilizce eğitimi

Ortaokul öğrencilerinin İngilizce konuşma pratiklerini artırmak için kafe ortamı rahatlığında hazırlanan ‘Speaking Cafe’, Tozkoparan Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu'nda açıldı.

Kafede, öğrenciler öğretmenleri eşliğinde kitap ve görsel içerik kullanarak kelime hazinelerini ve konuşma kapasitelerini artıracak. Öğrendikleri İngilizce ile kendilerini ifade etmek ve özgüven kazanabilmek için piyes, karşılıklı konuşma, film izleme, karaoke yapma, kelime oyunu gibi etkinliklerle İngilizce öğrenecek.

Öğrenciler, haftada bir saat İngilizce derslerini kafede geçirerek, sadece İngilizce konuşacakları çeşitli etkinliklere katılacak.

Öğrencilere kafe ortamında İngilizce eğitimi

Açılışa katılan Güngören Kaymakamı Zeyit Şener, kafenin öğrencilerin İngilizce konuşabilmesi için faydalı bir yer olacağını belirterek, onlar için hayırlı olmasını diledi.

Öğrenciler açılışa katılan misafirlere, İngilizce olarak kafede ne tür faaliyetler yapacaklarını anlattı. Ayrıca bir grup öğrenci İngilizce olarak hazırladıkları piyeslerini ve İngilizce kek tarifini katılımcılarla paylaştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle