GeriEğitim Öğrencilerden İstanbul Valisine: Ali diye yazılır, kral diye okunur
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilerden İstanbul Valisine: Ali diye yazılır, kral diye okunur

İstanbul'da kar nedeniyle okullarda eğitime bir gün ara verileceğini sosyal medya hesabından duyuran Vali Ali Yerlikaya'ya, öğrenciler birbirinden komik teşekkür tweetleri yolladı. Yerlikaya'nın tweetine 2.5 saatte 3 bin 588 kişi yanıt verirken, paylaşımı 18 bin 445 kişi beğendi, 4 bin 371 kişi de retweet etti.

Öğrencilerden İstanbul Valisine: Ali diye yazılır, kral diye okunur

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya, 25 Şubat’ta, kar nedeniyle okullarda eğitime bir gün süreyle ara verileceğini 24 Şubat’ta sosyal medya hesabından duyurmuştu. Bunun ardından öğrenciler, kendisine tweet atarak teşekkür etti. Bir öğrencinin "Ali diye yazılır, kral diye okunur." paylaşımı en çok dikkati çeken tweet oldu.

Yerlikaya, saat 18.00'de Twitter hesabından 25 Şubat’ta kentte olumsuz hava koşulları ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Vali Yerlikaya'nın paylaşıma 2.5 saatte 3 bin 588 kişi yanıt verdi. Takipçilerin 4 bin 371'i paylaşımı retweet ederken, 18 bin 445 kişi beğendi.

Çoğunluğu öğrencilerden oluşan takipçilerin komik mesajları sosyal medyada dikkati çekti. İstanbul'daki öğrencilerin Ali Yerlikaya'ya attıkları komik ve sevgi dolu teşekkür tweetlerinden bazıları şöyle:
"Teşekkürler adamsın Vali Amcam.",
"Allah tutuğunu altın etsin Valim.",
"Bu tweetin alnı olsa da öpsem.",
"Yeni bir Twitter fenomeni doğuyor.",
"Okulumun direği, tatilimin efendisiiiiii.",
"Size güvenip sunum ödevimi yapmamıştım Sayın Valim adamsınız.",
"Seviliyorsunuz Sayın Valim.",
"Ali diye yazılır, kral diye okunur.",
"Evde kendimi kanepeden attımmm sevinçten seni çok seviyorumm Valiimiz.",
"Sonunda vallahi bir an tatil etmeyeceksin zannettim Vali Bey Amca, kara kara yarın okulun yokuşundan nasıl ineceğimi düşünüyordum.",
"Salı da yap sen de rahat uyu biz de Valim.",
"Dik dur kral, tacın düşmesin."

‘KRAL, VASİP ŞAHİN'İ ARATMIYOR’
Bazı üniversite öğrencileri de Yerlikaya'ya, 25 Şubat’ta okullarında eğitime ara verilmemesiyle ilgili sitemlerini iletti. Üniversite öğrencilerinin sitemkar olduğu kadar komik olan paylaşımları da şöyle:
"Vali Yerlikaya, yükseköğretim yazmayı unutmuşsunuz bir editleyelim zahmet olmazsa Sayın Valim.",
"Üniversiteliler ağlıyor.",
"Üniversite rektörlerini de insafa davet ediyoruz amin.",
"Üniler neden tatil değil biz bu ilde değil miyiz?",
"Üniversitelilerin canı yok mu Sayın Valim?",
"Üni’li olanlar ağlıyor şu an."

Yerlikaya'ya teşekkürlerini eski İstanbul Valisi Vasip Şahin'i yad ederek ileten öğrenciler de şu paylaşımlarda bulundu:
"Vasip Şahin'in yerini aratmıyor reis",
"Vasip Şahin'in talebesi misin sen nesin böyle çok şekersin.",
"Bize onu hatırlatıyorsun, Vasip Amca'mı aratmadığın için teşekkür ederim Ali Amca",
"Kral, Vasip Şahin'i aratmıyor."

3 İLDE DAHA OKULLAR TATİL
Çanakkale’de üç gündür etkili olan poyraz ve kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bugün il genelinde tatil edildi.

Kırklareli'nin Demirköy ile Kofçaz ilçelerinde de eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Balıkesir'de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı ilçelerde taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildi. Erdek ilçesinde taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verilirken; Manyas ilçesinin Ören, Karakabaağaç, Çataltepe, Kubaş, Çal, Hacıibrahim, Doğancı, Koçoğlu, Erecek, Peynirkuyu, Necip, Kalebayır, Dura, Kalfa, Kapaklı ve Yayla Mahallerinde bir gün süreyle taşımalı eğitim yapılamayacak. Manyas'ta bu mahalleler dışındaki taşıma öğrencileri bulunan okullarda araçların taşıma yapacak, taşıma dışındaki öğrencilerin okula devam edecek. Bandırma ve Gönen ilçelerinde ise eğitime devam edilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle