GeriEğitim Öğrenciler taşımalı eğitim ihalesi'ni bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler taşımalı eğitim ihalesi'ni bekliyor

Öğrenciler taşımalı eğitim ihalesi'ni bekliyor
refid:24792149 ilişkili resim dosyası

Kars Çayarası Köyü'nden taşımalı eğitimle ilçeye giden 70 öğrenci yeni dönemde servis ihalesi yapılamadığı için ders başı yapamadı. Veliler ise, çocuklarıyla eylem yaparak süreci protesto etti.

Taşımalı sistemle eğitim gören gençler servis ihalesi yapılamadığı için okula başlayamadı. Kars'ın ilçesi Kağızman'a 40 kilometre uzaklıktaki Çayarası Köyü'nden taşımalı sistem ile ilçedeki liselere giden 70 öğrenci 2013-14 eğitim-öğretim yılında servis ihalesi yapılamayınca ortada kaldı. Servis olmadığı için okula gönderilmeyen öğrenciler aileleriyle birlikte okulun önünde oturma eylemi yaptı. 8 günden bu yana okula gidemediklerini söyleyen gençlerden Neslihan Aras, kitaplarını alamadıklarını devamsızlıktan okulda kalacaklarını söyledi. Velilerden Muhammet Karadeniz ise, şöyle dedi:
"Devletimiz 'Haydi kızlar okula' kampanyası başlattı. Şimdi biz de kızlarımızı okutmak istiyoruz. Servis olmayınca kızlarımızı 40 kilometre uzaklıktaki okula nasıl gidecekler. Yetkililerin bir an önce sorunumuzu çözmesini istiyoruz. Çocuklarımız sınıfta kalacak."

Milli Eğitim yetkilileri de yarın lise öğrencilerinin okul kayıtlarının sona ereceğini, ardından da ihalelerin yapılacağını belirtti. Kayıt bitmeden ihale yapılamadığını anlatan yetkililer, ortaöğretim ve lise öğrencileri için önümüzdeki hafta taşımalı sistemin devreye gireceğini bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle