GeriEğitim Öğrenciler okulunu geri istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler okulunu geri istedi

Öğrenciler okulunu geri istedi
refid:23473507 ilişkili resim dosyası

Adana'da 1998'de meydana gelen depremde hasar gördüğü için 4 ay önce kapatılan ve yıkılıp yeniden yapılacağı açıklanan Atatürk İlk ve Ortaokulu'nun öğrencileriyle aileleri, okulun açılması için eylem yaptı.

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Kurtuluş Mahallesi'nde bulunan okul, 1998 Adana depreminde büyük hasar gördü. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü de hasarlı okulun yıkılıp yeniden yapılarak eğitime açılması için 4 ay önce yarıyıl tatilinden sonra okul öğrencilerini Kaşgarlı Mahmut İlk ve Orta Okulu'na nakletti. Aradan geçen zamanda okulun yıkılmaması ve inşaat çalışmalarının başlamaması nedeniyle bugün sabah saatlerinde öğrenciler ve velileri okul önünde toplandı. 'Okulumuzu istiyoruz', 'Okuluma dokunma, eğitime engel olma' ve 'Okulumuz geri açılsın' diye slogan atan yaklaşık 100 öğrenci, istemlerinin yer aldığı dövizleri taşıdı. Alkış ve ıslıklarla okulun yeniden açılmasını isteyen grup adına konuşan öğrenci velisi Necdet Genç, "Okulumuz ara tatilde depremde gördüğü hasardan dolayı geçici olarak kapatıldı. 900 öğrenci başka bir okula gönderildi. Okulun önümüzdeki dönemde yeniden açılacağı ve öğrencilerin yeniden okula geleceği söylendi. Ama okulumuz açılacak gibi görünmüyor. Okulumuzu geri istiyoruz" dedi.

Bir süre daha slogan atan öğrencilerden bazıları, okul duvarının üzerindeki tabelanın yanına çıkarak 'Okulumuzu istiyoruz' yazılı döviz açtı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, hasarlı okulun yıkılacağını ve yenisinin yapılıp eğitime açılacağını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle