GeriEğitim Öğrenciler kitapları "askıda" biriktiriyor 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler kitapları "askıda" biriktiriyor 

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, ilkokul öğrencilerince başlatılan "Askıda kitap var" projesiyle kitap okuma kampanyası başlatıldı.

Öğrenciler kitapları "askıda" biriktiriyor 

Aydınoğlu Tufanbey ilkokulu 3. sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği projeyle her yaştan insanın kitap okuması amaçlanıyor.     

Proje koordinatörü ve sınıf öğretmeni Kerim Akdoğan, yaptığı açıklamada, proje kapsamında biriktirilen kitapların okumak isteyen öğrenci ve velilere verileceğini söyledi.     

Okuyan neslin yetişmesinin ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu, projeye destek beklediklerini ifade eden Akdoğan, "Askıda kitap var projemiz, sosyal sorumluluk projelerinden biri. Amacımız, ülkemizde kitap okuyan sayısını arttırmak ve devamlılık sağlamak." dedi.     

Gelişmiş toplumların çok okuyan toplumlar olduğuna dikkati çeken Akdoğan, "Proje sayesinde bir taraftan öğrencilere ve velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hedeflerken, diğer taraftan okulumuzun kütüphanesi zenginleştirilecek. Kitapevlerinin camlarına monte ettiğimiz poşetler içerisinde konulacak her kitap geleceğimiz için önemli. Şunu unutmayalım ki, bir ekmek bir kişiyi bir kitap bütün dünyayı doyurur." diye konuştu.     

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bilal Seyhan da, öğrencilerin çalışmasını desteklediğini ve örnek olması gerektiğini anlatarak, düşünen ve öğrendikleriyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesi için okuma alışkanlığının kazanılmasının önemli olduğunu dile getirdi.     

Projeye katılan öğrencilerden Damla Küçükkaya da projenin bir ay süreceğini belirterek herkesi destek vermeye davet etti.      

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle