GeriEğitim Öğrenciler atık malzemelerden drone üretti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenciler atık malzemelerden drone üretti

Öğrenciler atık malzemelerden drone üretti

Sivas'ta lise öğrencileri, 3D yazıcı yardımıyla örgü şişi ve eski bir navigasyon cihazının pilini kullanarak drone yaptı.

Nuri Demirağ'ın isminin verildiği, beş lise öğrencisi tarafından üretilen drone tanıtımı için Bahçeşehir Koleji 4 Eylül Kampüsü’nde tören düzenlendi.

Törende konuşan Sivas Valisi Davut Gül, öğrencilerin ürettiği robot ve drone çalışmalarını incelediklerini söyledi.

Her projenin başarılı olduğunu belirten Gül, projelerde öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katkısının büyük olduğunu anlattı. Öğrencilere başarılarının devamını dileyen Vali Gül, "Sivas'ta ve Türkiye'de öğrenciler, teknolojiyle ve bilimle birinci sınıfta, ikinci sınıfta tanışıyor. Özelikle Fatih Projesi'yle beraber teknoloji her aşamada öğrencilerimizin hayatını girmiş oluyor. Şunu da memnuniyetle söyleyebiliriz ki çocuklarımız, büyüklerinden teknolojiye daha yatkın ve daha üretken" dedi.

Programda okulun robotik ve kodlama laboratuvarında öğrenci ve öğretmenlerin AR-GE çalışmalarıyla üretilen ‘drone’un tanıtım uçuşu da gerçekleştirildi.

Programa Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve diğer yetkililer katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle