GeriEğitim Öğrenci evinde bir rektör
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenci evinde bir rektör

Öğrenci evinde bir rektör

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, bir üniversite öğrencisinin daveti üzerine Kemalpaşa'daki evine konuk oldu.

Farklı bir rektör profiliyle öğrencilerinin yanında olmak istediğini her fırsatta belirten Prof. Dr. Budak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Talha Emin Helvacı’nın evinde öğrencileriyle birlikte yer sofrasında yemek yedi. Budak, gençlere misafirperverlikleri için teşekkür etti.

ÇOBANI REKTÖRLÜK BİNASINA DAVET ETTİ
Bornova Yakaköy’deki köy kahvesinde köylülerle bir araya gelen Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesi’nin toplumla her zaman iç içe olacağı mesajını verdi. Aynı zamanda bir ziraat profesörü olan Rektör Prof. Dr. Budak tarım ve hayvancılık üzerine köylüleri dinledi, kendi bilgilerini onlarla paylaştı. Dönüşte yolda rastladığı bir çobanla da sohbet eden Prof. Dr. Budak, kendisini rektörlük binasına davet etti.

“AKADEMİNİN SOĞUK YÜZÜNE KARŞI SICAK BİR TEMAS”
Rektör Prof. Dr. Budak’ın öğrencilerle bir arada yer sofrasında yemek yediği görüntüyü sosyal medyadan değerlendiren Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi siyaset bilimci Prof. Dr. Tanju Tosun, “Tarihsel olarak buyurgan devletin öğrencilere mesafeli snop akademi yöneticileri profilini alt üst eden bir enstantane. Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Necdet Budak’ın bir öğrenci evinde öğrencilerimizle buluşması, akademinin soğuk yüzüne karşı sıcacık bir temas” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle