GeriEğitim Öğrenci bilgileri emniyetten istenebilecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrenci bilgileri emniyetten istenebilecek

Öğrenci bilgileri emniyetten istenebilecek
refid:27709881 ilişkili resim dosyası

Antalya'da düzenlenen 19'uncu Milli Eğitim Şurası'nda dört ana başlık altındaki grup görüşmelerinin ikinci gününde birçok konu gündeme geldi. Buna göre okul güvenliği kapsamında öğretmenlerin öğrencilerin bilgilerini emniyetten istemesi önerisi, itirazlara rağmen kabul edildi.

Gün boyunca gündeme gelen konular arasındaki bazı başlıklar şöyle:

* Okul güvenliği kapsamında öğretmenlerin öğrencilerin bilgilerini emniyetten istemesi önerisi, itirazlara rağmen kabul edildi.
* Ortaokulda hafızlık eğitimi yapacak öğrencilere 1 yıl olarak tanınan ara verme süresinin 2 yıla çıkarılması ve hak kaybının önlenmesi için dışardan sınavlara girmesi kabul edildi.
* Sendikal faaliyetlerin okul ve ders saatleri dışında yapılması kararlaştırıldı.
* Taşımalı sistem uygulanan okullarda dersi erken biten ilkokul öğrencilerinin boş beklediği zamanlarda, bu sürenin etüt olarak değerlendirilmesi kararlaştırıldı.
* Eğitim Sen'in okullarda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği dersinin zorunlu olması önerisi reddedildi. Ünite olarak okutulması benimsendi.
* Açık ortaokul açılması önerisi reddedildi. Mesleki ve teknik ortaokullarının açılması önerisi komisyon aşamasında reddedildi.
* Okul öncesi eğitimin zorunlu olması ve yeniden tam gün yapılması önerisi komisyonda kabul edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle