GeriEğitim Ödül yağmuru sürüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ödül yağmuru sürüyor

2006 Dünya Fair Play Baron Coubertin Büyük Ödülü'nü alan 12 yaşındaki Trabzonlu Hilal Coşkuner, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da ödüllendirildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Eren, Hilal Coşkuner'e 1 Cumhuriyet altını ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.

Şadan Eren, bir Trabzonlu olarak Hilal ile iftihar ettiklerini ifade ederek, “Trabzonlunun son zamanlarda yanlış imajlarla ismi çıkıyor. Hilal, bugün gerçek Trabzonlunun ne kadar sportmen, centilmen olduğunu, insanlara karşı sevgi duyduğunun bir küçük örneği. O anlamda bir Trabzonlu olarak Trabzon tüccarları olarak teşekkür ediyor, seni kutluyoruz” dedi.

Hilal'in ailesini de böylesine bir evlat yetiştirdiği için kutladıklarını ifade eden Eren, “Yarışmada bence en doğru şeyi yaptın. Bu huyundan vazgeçme. Dünyada birinci olmanın, kazanmaktan daha önemli şeyler olduğunu herkes anladı. Küçük yaşta bunu gösterdin” diye konuştu.

ARKADAŞINA DA ÖDÜL

Hilal Coşkuner, ödül törenine sınıf arkadaşı Şeyda Uzun ile birlikte geldi. Şadan Eren, ödül töreninde Uzun'a da spor ayakkabı hediye etti.
Coşkuner, atletizm yarışında yerden kaldırdığı arkadaşı Hilal Öztürk'ün ise bir dershane tarafından ücretsiz kurs almasını sağlamıştı.
Trabzon'da geçen yıl yapılan Okullararası Kros İl Birinciliği Yarışması'nda birinci olmak üzereyken arkasındaki rakibinin düşmesi üzerine yarışı bırakan Hilal Coşkuner, rakibinin ambulansa taşınmasına yardım etmişti.

Trabzonspor Kulübü'nün sporcusu olan 24 Şubat İlköğretim Okulu öğrencisi Hilal Coşkuner, sergilediği bu davranış nedeniyle takdir toplamış, çeşitli kurumlar tarafından da ödüllendirilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle