GeriEğitim 2017 ÖABT soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2017 ÖABT soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı!

2017 ÖABT soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı!

2017 ÖABT soru ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyordu. ÖABT soru ve cevapları bugün ÖSYM tarafından öğrencilerin erişimine açıldı. Öte yandan 16 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017 Kamu Personel Seçme Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavının ne zaman açıklanacağı da vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖABT soru ve cevaplarına ulaşabileceğiniz adres.

16 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT) Temel Soru Kitapçıkları, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 18 Temmuz 2017 tarihinde saat 16:30’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

ÖABT SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖABT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav heyecanını geride bırakan adaylar, AÖBT sınav sonuçları için araştırmalara başladı. Beklenen açıklama ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden geldi. Sınav bilgilerinin hatırlatıldığı duyurular bölümünde ÖABT sınav sonucu için net tarih verildi. ÖSYM 2017 takvimine göre ÖABT sınav sonuçları 4 Ağustos’ta açıklanacak

SINAVDA UYGULANAN TESTLER

Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacaktır. Sınavda uygulanacak testler aşağıda gösterilmiştir. Bu testlerin içeriğine ilişkin bilgiler de Tablo-1'de verilmiştir. Sınavda adaylar cevaplarını, cevap kâğıdında ilgili alanlara işaretleyeceklerdir. Cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Cevap kâğıdının kullanıldığı sınavlarda cevap kâğıdı yerine soru kitapçıklarına yapılan işaretler kesinlikle değerlendirilmeyecektir. ÖABT sınav kitapçığı olarak uygulanacaktır. Adaylar cevaplarını soruların altında yer alan kutucuklara işaretleyeceklerdir. ÖABT’de yer alan yabancı dil sınavlarına ait sorular ilgili dilde hazırlanacaktır.

Sınavda Uygulanan Testler Soru Sayısı Sınav Süresi

Genel Yetenek (60) ve Genel Kültür (60) 120 130 dakika
Eğitim Bilimleri 80 100 dakika
İşletme 40 50 dakika
Muhasebe 40 50 dakika
İstatistik 40 60 dakika
Hukuk 40 50 dakika
Kamu Yönetimi 40 50 dakika
İktisat 40 50 dakika
Maliye 40 50 dakika
Uluslararası İlişkiler 40 50 dakika
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 40 50 dakika
Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT)
(Alan Bilgisi Testi (40) Alan Eğitimi Testi (10)) 50 75 dakika

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle