GeriEğitim Nüfus Müdürlüğü’nde YKS mesaisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nüfus Müdürlüğü’nde YKS mesaisi

Nüfus Müdürlüğü’nde YKS mesaisi

Zonguldak İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüsamettin Erkınay, YKS’ye girecek öğrenciler için, müdürlüğün 30 Haziran ile 1 Temmuz günü açık olacağını açıkladı.

 

ÖSYM tarafından 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak adaylardan sınav günlerinde, nüfus cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için kimlik kartı başvurularının alınarak ‘Geçici Kimlik Belgesi’ verilmesi için Nüfus Müdürlüklerinin 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 07:00-17:00 ve 01 Temmuz 2018 Pazar günü 07:00-15:30 saatleri arasında açık tutulması istendi.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüsamettin Erkınay, "Bu talep Bakanlığımızca uygun görülerek, belirtilen tarihler arasında nüfus müdürlüklerinin açık tutulmasıyla ilgili 6 Haziran 2018 tarih ve 69910 sayılı yazısıyla Valiliklere gönderildi. Ancak 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle kimlik kartı ücretlerinin Vergi Daireleri Müdürlüklerince ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla tahsilatına başlandı. Vergi Dairesi Müdürlükleri ve anlaşmalı bankaların belirtilen tarihler de kapalı olacağından Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için kimlik kartı ücretlerinin Gelir İdaresi Başkanlığının https://ivd.gib.gov.tr sitesi üzerinden yatırılabilecek" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle