GeriEğitim Notre Dame de Sion Fransız Lisesi 158 yaşında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi 158 yaşında

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin 158’inci kuruluş yıldönümü 19 Ocak saat 14.00 de Okul Salonları’nda düzenlenecek törenle kutlanacak.

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi 158 yaşında
refid:25558557 ilişkili resim dosyası

1856 yılında Sultan Abdülmecid döneminde kurulan ve 158’inci kuruluş yılının geride bırakılacağı törende 1964, 1974, 1989 mezunlarına 50’nci, 40’ıncı ve 25’inci yıl plaketleri verilecek.
Notre Dame de Sion'lular Derneği Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, her biri kendi alanlarında başarılı olmuş beş mezuna plaket sunulacak. Törende Bilge Narmanlı Alkor, Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, Prof. Dr. Dilek Barlas, Nurdan Ökter Türkmen ve Prof. Dr. Bilun Gürocak Gemicioğlu’na başarı ile onur plaketleri verilecek.
Tören için ayrıca, Fransa'dan emekli öğretmen Rahibe Anne-Véronique İstanbul’a gelecek. Lisenin mezunlarından ilk kadın hukukçu Emine Beraat Üngör, tiyatro sanatçısı Bedia Muvahhit, gravür sanatçısı Aliye Berger, seramik sanatçısı Füreyya, ressam Fahreinissa Zeyd gibi Türkiye’nin önde gelen isimleri de anılacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle