GeriEğitim Mülakatla öğrenci alan liselere başvurular 13 Haziran'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mülakatla öğrenci alan liselere başvurular 13 Haziran'da

Spor liseleri ile Anadolu güzel sanatlar liselerine başvurular, bu ders yılının sona ereceği 13 Haziran 2008'den itibaren 29 Temmuz 2008'e kadar sürecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, spor liseleri ile Anadolu güzel sanatlar liselerine alınacak öğrenciler için başvuru takvimini belirledi.

Spor liselerinde okumak isteyen öğrenciler bu ders yılı sonundan itibaren 29 Temmuz 2008 mesai saati bitimine kadar doğrudan veya postayla başvurabilecekler. Öğrencilerin yetenek sınavları spor lisesi müdürlüklerince 18-20 Ağustos 2008 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçları, kontenjan kadar asıl ve yedek listeler belirlenerek, 21 Ağustos 2008'de açıklanacak.

Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine başvurular da aynı tarihler arasında yapılacak.

Öğrencilerin yetenek sınavları Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğünce 4-6 Ağustos 2008, diğer Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüklerince 11-13 Ağustos 2008 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarını söz konusu 3 Anadolu güzel sanatlar lisesi 7 Ağustos'ta açıklayacak. Diğer Anadolu güzel sanatlar liseleri de sınav sonuçlarını 14 Ağustos'ta ilan edecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle