GeriEğitim Mühendislik öğrencileri Amerika’da okuyacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mühendislik öğrencileri Amerika’da okuyacak

Mühendislik öğrencileri Amerika’da okuyacak
refid:27823013 ilişkili resim dosyası

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Portland State Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında mühendislik fakültesi öğrencileri 3’üncü sınıftan sonra Amerika'da iki yıl daha okuyarak, hem lisans hem de yüksek lisans diploması alabilecek.

Üniversite sanayi işbirliğini güçlendirmek ve tabana yaymak için uyguladığı "İntörn Eğitim Modeli" ile Türkiye'ye örnek olan GAÜN, bu alanda ABD'nin en iyi üniversitelerinden Portland State Üniversitesi ile eğitim alanında işbirliği yapacak.

GAÜN'den yapılan açıklamaya göre, Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun'un başkanlığındaki akademik heyet, ABD'nin çeşitli üniversiteleriyle iş birliği görüşmelerinde bulundu.

Portland State Üniversitesi'nin Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.Tuğrul Daim ve Prof. Dr. Dündar Kocaoğlu ile Rektör Prof. Dr. WimWievel'i ziyaret eden heyet, iki üniversite arasında öğrenci-öğretim üyesi hareketliliği sağlanması için iş birliği yapılması hakkında protokol imzaladı.

Anlaşmanın YÖK tarafından da uygun görülmesi halinde öğrencilere çift diploma imkanı sağlanacak. "3+2" olarak adlandırılan programla ilk etapta belirli koşulları sağlayan GAÜN Mühendislik Fakültesi öğrencileri, 3’üncü sınıftan sonra Portland State Üniversitesi'nde iki yıl daha okuyarak, hem lisans hem de yüksek lisans diplomasını alabilecek.

Anlaşmanın ilerleyen yıllarda tüm fakülte ve bölümlerde yaygınlaştırılması ve kapsamının genişletilmesinin amaçlandığı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle