GeriEğitim Mühendislik fakültesine ‘Mükemmellik Ödülü’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mühendislik fakültesine ‘Mükemmellik Ödülü’

Mühendislik fakültesine ‘Mükemmellik Ödülü’
refid:27833883 ilişkili resim dosyası

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması, bizi, yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

AÜ Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Mühendislik Fakültesi "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.

Rektör Gündoğan, Mühendislik Fakültesi’nin başarısının tesadüf olmadığını ve aldığı ödülle nedeniyle gururlandıklarını belirtti.

Mühendislik Fakültesi’nin, akreditasyon sürecindeki başarısı nedeniyle AÜ'deki diğer fakültelere de örnek olduğunu anlatan Gündoğan, akredite olan diğer fakülteler konusunda bilgi verdi.

Açıköğretim sisteminin de akredite olması için çalışmalar yaptıklarını belirten Gündoğdu, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

MÜDEK'in 2007 yılında dernek haline geldiğini belirten MÜDEK Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Payzın ilk EUR-ACE etiketi belgesini AÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne verdiklerini söyledi.

Payzın, Mühendislik Fakültesini "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" kazandığı için kutladı.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi çalışanlarına, öğrencilerine ve Sürekli İyileştirme Ekibine "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü"ne verdikleri emek için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının MÜDEK Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle