GeriEğitim Milli sporcular, YKS’ye İspanya'da girecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli sporcular, YKS’ye İspanya'da girecek

18’inci Akdeniz Oyunları nedeniyle İspanya'da bulunacak olan milli sporcular, aynı tarihlerde gerçekleşecek olan YKS’ye de İspanya'da girecek. Turnuvada üniversite sınavına girecek olan 27 Milli sporcu bulunuyor.

Milli sporcular, YKS’ye İspanya'da girecek

İspanya'nın Tarragona kentinde 22 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 18’inci Akdeniz Oyunları'nda yer alacak Milli sporcular için ÖSYM, özel bir bilgi notu paylaşarak, 27 sporcunun İspanya'da üniversite sınavına girebileceğini açıkladı.

ÖSYM ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yaptığı yazışmalar sonrasında, 27 milli sporcu, İspanya'da, Türkiye ile aynı anda sınava başlayacak ve aynı anda sınavı bitirecek. Sınav takvimine göre ilk oturum 30 Haziran Cumartesi günü Türkiye’de 10.15'te gerçekleşecek olan sınava, İspanya'daki sporcular, yerel saatle 09.15'te sınava başlayacak. 2’nci ve 3’üncü oturumlar ise 1 Temmuz Pazar günü yapılacak.

Türkiye saatiyle 10.15’ta başlayacak 2’inci oturum ve 15.45’te gerçekleşecek olan3’üncü oturuma, İspanya'da sınava girecek olan sporcular, 09.15 ve 14.45'te başlayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle