GeriEğitim Mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı

Adana’da diş hekimi Yakup Andaç, yıllar önce mezun olduğu Yüreğir Çatalpınar İlk ve Orta Okulu’na kütüphane yaptırdı.

Mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı

Törende konuşan Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, kitap okumanın yararlarına dikkat çekti. İyi bir kitabın iyi bir öğretmen olduğunu, bir kütüphanenin ise binlerce iyi öğretmen anlamına geldiğini söyledi.

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler de Türkiye’de bin 128 civarında kütüphane, 600 bin civarında kahvehane olduğu belirterek "Bu oranlara baktığımız zaman kütüphane sayısının artması memnuniyet vericidir. Meslektaşımızın mezun olduğu okula kütüphane açmasından mutlu olduk. Oda olarak meslektaşlarımıza destek verdiğimiz gibi bu tip hayırlı işlerde de yanlarında olacağız" dedi.

MAHALLENİN BAYRAMI

Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu ise Çatalpınar Okulu’na kütüphane yapılmasını ‘mahallenin bayramı’ olarak kabul ettiğini söyledi. Horozoğlu "Ben çok açılışta bulundum. Ama okul ve kütüphane açılışlarında gurur ve sevinç duyuyorum. Bugün okulunuz çok zengin bir kütüphaneye kavuştu. Biz devlet olarak tüm okullarımızın spor salonlarına, laboratuvarlarına, kütüphanelerine kavuşmasını arzu ediyoruz. Ama bunlara sadece devlet değil, STK’lar ve halkımız tarafından da katkıda bulunulmasından sevinç duyuyoruz" diye konuştu.

Açılışı yapılan kütüphanede 17 raflı kitaplık, 5 adet çalışma masası, 24 sandalye, bilgisayar, split klima ile yaklaşık 2 bin 500 kitap yer alıyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle