GeriEğitim Mesleğe öğrenciyken adım attılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mesleğe öğrenciyken adım attılar

Mesleğe öğrenciyken adım attılar
refid:27258559 ilişkili resim dosyası

Gaziantep Üniversitesince (GAÜN) 2012 yılında uygulamaya konulan ve derslerini tamamlamış öğrencilerin son dönemlerinin tamamını sanayide, uygulamanın içinde geçirdikleri "intörn mühendislik" uygulaması sayesinde öğrencilerin geleceğe hazırlandığı bildirildi.

GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı ve İntörn Takip Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, yazılı açıklamasında, yaz dönemleri dahil olmak üzere 5. dönemini tamamlayan intörn mühendislik uygulamasında, 609 firmada toplam bin 10 intörn mühendisin çalışma yaptığını belirtti.

Söz konusu bin 10 intörn mühendisin sanayide geçirdikleri sürenin 700 bin saati aştığını ifade eden Bayram, uygulama sayesinde katılımcıların daha öğrenciyken mesleğe adım attığını ve geleceğe hazırladıklarını vurguladı.

Bayram, uygulamayla ilgili anket çalışması yaptıklarına ve çarpıcı sonuçlar elde edildiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:
"Anketimize katılan öğrencilerimizin yüzde 89,50'si intörn uygulamasının mühendislik eğitimine büyük katkıda bulunduğu görüşünü bildirdi. Öğrencilerin yüzde 90,61'i uygulamanın iş bilgi ve becerisini artırdığını, yüzde 83,43'ü teoride aldıkları bilgilerin pratikte büyük katkı sağladığını, yüzde 86,73'ü bölümleriyle uyumlu bir eğitim aldıklarını dile getirdi. Öğrencilerimizin ayrıca yüzde 88'i intörnlük uygulaması kapsamında bulundukları firmaların yeterli olduğunu beyan etti. Öğrencilerin yüzde 79,6'sı intörn uygulamasının iş bulmada büyük katkısı olduğunu, yüzde 88,4'ü ise iş dünyası ve çevrede referans elde etme konusunda çok etkisinin bulunduğunu vurguladı. Bu, son derece önemli bir memnuniyetin olduğunun göstergesi bir sonuçtur."

Prof. Dr. Bayram, uygulamaya katılan öğrencilere sertifika verdiklerini de söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle