GeriEğitim MEB’den açıklama… Öğretmenlerin sağlık özrü tayin başvuruları ne zaman?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB’den açıklama… Öğretmenlerin sağlık özrü tayin başvuruları ne zaman?

MEB’den açıklama… Öğretmenlerin sağlık özrü tayin başvuruları ne zaman?

Sağlık özrüne bağlı yer değiştirme talebinde bulunacak sözleşmeli öğretmenler, kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının, görev yaptıkları yerdeki devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporlarını, 27-31 Ağustos'ta görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine bildirecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı resmi eğitim kurumlarında, Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, Bakanlık makamının 2 Ağustos 2018 tarihli makam onayı çerçevesinde kendisi, eşi ve çocukları ile anne ve babasının hastalığına bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

Bu kapsamda, başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmenler, kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının, öğretmenin görev yaptığı yerdeki devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığıyla ilgili sağlık kurulu raporlarını, vukuatlı nüfus kayıt örneği ile tedavi yaptıracakları illeri belirten dilekçelerini 27-31 Ağustos'ta görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine bildirecek.

İl milli eğitim müdürlükleri, öğretmenlerin bu başvurularına ilişkin belgelerini, 5 Eylül'e kadar bakanlığa gönderecek. Atamalar, sözleşmeli öğretmenlerin atanmak istedikleri illerde, alanları itibarıyla ihtiyaç olması ve boş pozisyon bulunması halinde gerçekleştirilecek


Yorumları Göster
Yorumları Gizle