GeriEğitim MEB’de ‘Ziya Hoca’ dönemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB’de ‘Ziya Hoca’ dönemi

MEB’de ‘Ziya Hoca’ dönemi

MEB'e Prof. Dr. Ziya Selçuk’un atanması, eğitim dünyasında memnuniyetle karşılandı. Sosyal medyada yenilikçi, değişime açık düşüncelerini bilenler tarafından “Eğitimde ‘Ziya Hoca’ dönemi başlıyor” yorumları yapıldı. Biz de Prof. Dr. Ziya Selçuk’u daha yakından tanımak isteyenler için birkaç yazı ve röportajını derledik.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabineye Milli Eğitim Bakanı olarak Prof. Dr. Ziya Selçuk’un atandığını açıklaması, eğitim dünyasında heyecan ve memnuniyetle karşılandı. Nedeni ise, Prof. Dr. Selçuk’un eğitimin sorunlarını bilen, çözüm yollarıyla ilgili düşüncelerine güvenilen, değişime ve dönüşüme açık kişiliği ve gerek üniversiteden öğrencileri, gerek seminer ve sempozyumlarına katılan velilerle öğretmenler tarafından yakından tanınan bir isim olması. Yeni bakanın açıklanmasıyla yaşanan heyecan sosyal medyaya da yansıdı ve “Eğitimde ‘Ziya Hoca’ dönemi başlıyor” yorumları yapıldı.

Şimdi gözler Prof. Dr. Selçuk’un bakan koltuğuna oturmasıyla gerçekleştireceği icraatlarda. Biz de, yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u daha iyi tanımak isteyenler için geçmiş yıllarda Hürriyet Eğitim’in Konuk Yazar köşesi için kaleme aldığı köşe yazılarını ve Hürriyet’e verdiği röportajları derledik.

İşte Prof. Dr. Selçuk’un ilköğretimden üniversiteye eğitimle ilgili düşüncelerini yansıtan birkaç yazı ve röportajı:

KÖŞE YAZILARI:

RÖPORTAJLARI:


Yorumları Göster
Yorumları Gizle