GeriEğitim MEB'de görevden alma silsilesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB'de görevden alma silsilesi

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait atama kararları bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Atama kararlarına göre, Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği’ne Sema Gezgincan getirildi. Iğdır Millî Eğitim Müdürü Cemil Öztürk başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Öztürk, 2003 yılında Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütürken, 2003 yılında görevden alınmıştı. Bir yıl sonra mahkeme kararıyla bu görevine geri dönen Öztürk, tekrar Bakanlık kararı ile merkez de görevlendirildi. Daha sonra tekrar görevine dönen Özütürk, bugün yine görevinden alındı.

NİĞDE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ 4 GÜN GÖREV YAPABİLDİ

Niğde Millî Eğitim Müdürü Mürsel Yılmaz’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınmasına karar verildi. Yılmaz, Çanakkale’de Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yaparken aralarında bazı AKP’li Belediye Başkanları’nın da olduğu birkaç kişiyle sürtüşme yaşadığı için Ordu’ya tayin edilmişti. Daha sonra mahkeme kararıyla görevine 2 kez dönmesine rağmen Yılmaz, 3 Mart 2008 tarihinde son olarak da Niğde’ye atanmıştı. Burada 4 gün görev yapan Yılmaz, 7 Mart’ta ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen bir yazı ile Bakanlık Müşavirliği'ne atandığını öğrendi. Yılmaz Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda ise Niğde’deki görevinden alındı.

Erzurum Millî Eğitim Müdürlüğüne, Mehmet Rağip Üye atandı. Üye, Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü görevini de yerine getirmişti.

Ardahan Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Görgülü de başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı.

Elazığ Millî Eğitim Müdürlüğü görevine ise Hasan Dal atandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle