Eğitim Haberleri

  MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? MEBBİS E-Kurs başvurusu nasıl yapılır?

  Hürriyet Haber
  30.01.2018 - 14:40 | Son Güncelleme:

  MEBBİS öğretmen girişi, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ya da bağlantılı olarak var olan kurum ve öğretmenler tarafından rağbet görüyor. İçerisinde birçok modülü barındıran MEBBİS, öğretmen girişi ile destekleme ve yetiştirme e-kurs başvurusu başta olmak üzere, birçok modül ile kolaylık sağlıyor. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? İşte, bakanlığın online işlem sistemi hakkında merak edilen bazı detaylar

  MEBBİS girişi, öğretmenler ve eğitim kurumlarının birçok işlemini kolaylaştırmaya devam ediyor. MEBBİS öğretmen girişi aracılığıyla sistem üzerinde yer alan birçok modülü kullanma yetkisine sahip olan öğretmenler, işlemlerini kolayca tamamlayabilecek. İşte, MEBBİS öğretmen girişi hakkında merak edilen detaylar ve daha fazlası

  DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU BAŞVURUSU DA BURADAN YAPILACAK

  EBA aracılığıyla gerçekleştirilecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kursu öğretmen başvuruları MEBBİS aracılığıyla tamamlanacak. Müracaatlar 6 Şubat tarihine kadar sürecek.

  MEBBİS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

  MEBBİS'e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor. Eğer siz de MEBBİS'e giriş yapmak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

  MEBBİS GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

  MEBBİS HİZMETLERİ ONLİNE SUNULUYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS), MEB'in sunduğu tüm elektronik hizmetlerin tamamına verilen isimdir. E-Okul, E-Akademi, Halk Eğitim, Açık Öğretim Kurumları, e-Yurt, e-Taşınır, e-Sınav ve Personel işlemleri gibi daha birçok hizmet internet üzerinden MEBBİS aracılığıyla kullanılabiliyor.

  Yardımcı modüller sayesinde öğretmen, yönetici, müdür veya uzman kişilerin kendilerini ilgilendiren işlemleri yapabildikleri MEBBİS uygulaması içerisinde; MEB Yardım Masası, TEFBİS, Merkezi Sistem Sınavları Ücret Tahakkuk Programı, Doküman Yönetim Sistemi, e-Sınav İşlemleri Modülü, e-Akademi, Okul Yönetim Sistemleri gibi modüller yer alıyor.

  MEBBİS İÇERİSİNDE YER ALAN MODÜLLER

  Devlet Kurumlari Modülü, e-Yatırım İşlemleri, Meis Modülü, Meis Sorgu Modülü, e-Alacak Modülü, e-Burs Modülü, Evrak Modülü, Tefbis, Kitap Seçim Modülü, Döner Sermaye Modülü, EgiTek Sınav Modülü, Sosyal Tesis Modülü, e-Mezun, İlköğretim Kurum Standartları Modülü, Özel MTSK Modülü, Özel Öğretim Kurumları Modülü, Özürlü Birey Modülü, RAM Modulu, TKB Modülü, Performans Yönetim Sistemi, MEB İnternete Erişim Modülü, Öğretmenevi Faaliyet Modülü, Faaliyet Modülü, Yönetici Modülü, Okul Gelişim Programı Modülü, Mal,Hizmet ve Yapım Harcamaları.

  HANGİ HİZMETLER SUNULUYOR?

  e-Okul -e-Akademi, Halk Eğitim, Açık Öğretim Kurumları, e-Yurt, e-Taşınır işlemlerini MEBBİS üzerinden kullanıcılar hemen hemen her türlü işlemi gerçekleştirebilmektedir.

  İçeriğinde bulunan modüller sayesinde MEBBİS'de istenilen modülle ilgili işlemler kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemler için ise yapmanız gereken tek şey sisteme giriş yapmak olacaktır.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı