GeriEğitim MEB, öğretmenlere minnet dolu mesajlar ulaştırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB, öğretmenlere minnet dolu mesajlar ulaştırdı

MEB İletişim Merkezi'ne, öğrencilerine gösterdikleri ilgi, sevgi ve sabır nedeniyle 40 binin üzerindeki öğretmen için teşekkür mesajı geldi. Bakanlık çalışanları tarafında kağıda dökülen mesajlar, okul müdürleri aracılığıyla öğretmenlere resmi yazıyla iletildi.

MEB, öğretmenlere minnet dolu mesajlar ulaştırdı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İletişim Merkezi'ne, öğrencilerine gösterdikleri ilgi, sevgi ve sabır nedeniyle 40 binin üzerindeki öğretmen için teşekkür mesajı geldi. MEB ile vatandaşlar arasındaki bağı güçlendiren iletişim merkezi, yeni anlayışı ve numarasıyla hizmet vermeye başladı.

MEBİM 444 0 632’, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başta öğrenci, veli, öğretmen, idareci olmak üzere bütün vatandaşlardan gelen bilgi edinme, soru, talep, görüş, öneri, uygulama desteği veya idari konulardaki başvuruları etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla hizmet veriyor.

Kurulduğu günden bu yana, öğretmen veya idareciler için 112 bin teşekkür ulaşan MEBİM’e, Öğretmenler Günü dolayısıyla veli ve öğrencilerden, öğretmenlere iletilmek üzere 40 bin 507 mesaj geldi. Öğrencilerine gösterdikleri ilgi, sevgi ve sabır dolayısıyla minnet duygularının yer aldığı mesajlar, okul müdürleri aracılığıyla öğretmenlere resmi yazıyla iletildi.

TEŞEKKÜR DOLU DUYGULAR İLETİLDİ
Öğrenci veya veliler, öğretmenlere yolladıkları mesajlarda, öğrenciye gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan, kişisel ve ahlaki gelişimlerine sağlanan katkıdan, öğrencinin yurtiçi ve dışı yarışmalara ve sınavlara hazırlanmasında gösterdikleri gayretlerden, özellikle kaynaştırma öğrencilerinin eğitim-öğretime kazandırılmalarında gösterdikleri hassasiyetten dolayı minnettarlıklarını ifade ettiler.

İdarecilere de okulun fiziki şartlarını iyileştirme gayretlerinden, güvenlikle ilgili iyileştirmelerden, yaşanan acil durumlarda gösterdikleri hassasiyetli davranışlardan dolayı teşekkür dolu duyguların iletilmesi istendi.

MEB, öğretmenlere minnet dolu mesajlar ulaştırdı

ÖĞRENCİSİNE EK ZAMAN AYIRAN ÖĞRETMENE MİNNET DOLU SÖZLER
Zonguldak İlkokulu 3/A sınıfı öğrencilerinden Ceylin Cebecioğlu'nun öğretmeni Yusuf Erdem'e iletilen minnet dolu mesajda şu ifadeler öne çıktı:
"Bir öğretmeni unutulmaz yapan öğrencinin yüreğine dokunmasıdır. Selektif mutizm tanısı konulan kızım üç yıldır öğretmeni ve arkadaşlarıyla konuşamıyor ve etkinliklere katılamıyor. Buna rağmen sabırla üç yıldır kendisi ve arkadaşlarıyla konuşması, iletişime geçmesi için çaba sarfeden ve 2’nci sınıfa giden kızını da yanında tutup okul çıkış saatinden sonra okulda kızıma 1.5 saat vakit ayırıp onunla konuşmaya çalışan, ona bir şeyler öğretmek isteyen, bana öğrenci velisi olarak büyük bir sabırla yardımcı olmaya çalışan değerli öğretmenimize göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. İyi kalpli, sevgi dolu, kocaman yürekli öğretmenimiz, iyi ki varsınız."

MEB, öğretmenlere minnet dolu mesajlar ulaştırdı
‘YÜREĞİME DOKUNDUĞUNUZ İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM’
Ankara Yenimahalle Şehit Mehmet Bora Tayfur İlkokulu 3/E sınıfı öğrencilerinden Emine Nihal Tuncay'ın öğretmeni Emrah Polatkan'a ulaştırılan Öğretmenler Günü mesajı ise şöyle:
"Her bilgiyi, doğruyu, zihnimize sevgiyle ilmek ilmek işleyen, her zorlukta sabretmeyi öğreten en büyük destekçim ve örnek aldığım çok değerli öğretmenim sizi tanıdığım ve yüreğime dokunduğunuz için çok şanlıyım. Bir çocuğun hayatındaki en büyük şans iyi bir öğretmene denk gelmesidir. Siz benim en büyük şansımsınız. İyi ki varsınız, iyi ki benim öğretmenimsiniz. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü kutluyorum."

 

OĞLUM EVE HEP MUTLU DÖNÜYOR’
Eskişehir Odunpazarı Gazi Anadolu Meslek Lisesi ana sınıfı öğrencisi Kaan Kutan Soylu'nun öğretmeni Nurcan Tıkız'a iletilen mesajda ise şu ifadeler yer aldı:
"Okula her gittiğimizde bizi güler yüzle karşıladığınız, oğlum Kaan Kutan Soylu'nun eve hep mutlu dönmesini sağladığınız ve tüm çocuklara eşit ve pozitif bir sevgiyle yaklaştığınız için oğlum ve kendi adıma teşekkür ederim. Öz güveni yüksek ve şahsiyetli çocuklar yetiştirmek için sizinle bu yolculuğa çıktığımız için çok mutluyuz."

‘OKULU SEVDİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ÖĞRETMENİM’
İstanbul Bağcılar Ertuğrul Gazi İlkokulu 4/E sınıfı öğrencisi Gazel İzgi Gök isimli öğrencinin öğretmeni Serkan Uğur'a iletilen teşekkür dolu mesaj şöyle:
"Öğretmenimizin öğrencilere ve velilere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Çalışma hayatında başarılar diliyorum. Bir öğretmeni unutulmaz yapan, değerli kılan en önemli şey öğrencisinin yüreğine dokunmasıdır. Kızıma okulu sevdirdiğiniz ve verdiğiniz emekler için teşekkür ederiz. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz."

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği sorumluluğunda 7 gün 24 saat hizmet veren İletişim Merkezi'ne, yurtiçinden 444 0 632 yurtdışından ise 90 444 0 632'den ulaşılabiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle