GeriEğitim MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Rehberlik öğretmenleriyle ilgili yönetmelik onaya sunulacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Rehberlik öğretmenleriyle ilgili yönetmelik onaya sunulacak

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Rehberlik öğretmenleriyle ilgili yönetmelik onaya sunulacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmenliği üzerinde çalışıldığını ve önümüzdeki günlerde onaya sunulacağını duyurdu. Basında bu konuda yer alan haberleri ‘provakatif’ olarak değerlendiren Tekin, yasal düzenlemelerin çalışma ortamını bozucu olamayacağını vurguladı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin son günlerde basında Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmenliği hakkında çıkan haberlerin rehber öğretmenlerini yanlış bilgilendirdiğini belirtti. Rehber öğretmenleriyle ilgili yönetmeliğin tüm öğretmenlerin ve paydaşların görüşü alınarak oluşturulduğunu vurgulayan Tekin, Twitter’da şu açıklamayı yaptı:

“Son günlerde medyada rehber öğretmenlerimizi yanlış bilgilendiren provakatif haberler gördüm. Bakanlığımız bütün öğretmenlerimizin en verimli çalışabilecekleri ortamları oluşturabilmek için yoğun bir mesai içinde. Bütün öğretmenlerimiz bizim için ikame edilmesi imkansız katkılar veriyor. Hepsine müteşekkiriz. Yasal düzenlemelerimiz asla bu çalışma ortamını bozucu olamaz. Tersine huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizi bütün yönleri ile ele alan, bilgi düzeyleri kadar ahlak ve kişilik gelişimlerini önemseyen bir eğitim vazgeçilmezimizdir. Rehber öğretmenlerimiz ile ilgili yönetmeliğimiz bütün paydaşlarımızın ve öğretmenlerimizin görüşü alınarak hazırlandı. Son halini önümüzdeki günlerde yine öğretmenlerimiz ve paydaşlarımızla tartıştıktan sonra onaya sunacağız. Amacımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren etkin ve çağdaş bir rehberlik sistemi oluşturmak.”

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle