GeriEğitim eba.gov.tr giriş nasıl yapılır? EBA E-kurs öğrenci girişi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

eba.gov.tr giriş nasıl yapılır? EBA E-kurs öğrenci girişi!

eba.gov.tr giriş nasıl yapılır? EBA E-kurs öğrenci girişi!
EBA yani Eğitim Bilişim Ağı (EBA), hayatımızın artık vazgeçilmezi olan internet aracılığıyla eğitim ağı üzerinde kurulmuş bir sistemdir. EBA ile ilgili bütün detayları haberimizde bulabileceksiniz.

EBA E-kurs öğrenci girişi nasıl yapılır?, EBA E-kurs öğretmen girişi nasıl yapılır?, EBA E-kurs şifresi nasıl alınır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) e-kurs modülü sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler giriş yaparak sınavlar ve dersleriyle ilgili tüm işlemleri hızlıca yapabiliyorlar. İşte detaylar...

EBA e-kurs modülü üzerinden öğrenciler deneme sınavları, başvurular ve kayıt gibi işlemleri yapabiliyorlar. Öte yandan öğretmenler de eba e-kurs öğretmen girişi yaparak kurs açma talebinde bulunabildikleri gibi yeterli kontenjan olması halinde ders verebiliyorlar.

Her geçen gün yeni özelliklerle geliştirilmeye devam eden EBA e-kurs girişi nasıl yapılır?, EBA öğrenci giriş şifresi nasıl alınır?, EBA öğretmen giriş şifresi nasıl alınır? İşte merak edilen tüm detaylar...

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Öğrenciler EBA şifresini öğretmenlerinden alabilmektedirler. Öğretmenler MEBBİS sistemine giriş yaparak EBA şifresi alabiliyorlar.

Özel okullarda görevli öğretmenler ise e-okul şifrelerini kullanarak EBA sisteminden şifre alabiliyorlar. Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar ancak sistem üzerinde şifresiz yapılabilen tüm işlemlerden faydalanabiliyorlar.

EBA SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğrencilerin EBA sistemine giriş yapabilmeleri için bir EBA şifresine ihtiyaçları var. EBA şifresini öğrenciler sadece öğretmenlerinden alabilirler.

1- Öğretmenlerinden EBA giriş şifresini alan öğrencilerin öncelikle www.eba.gov.tr adresine girmeleri gerekiyor.

eba.gov.tr giriş nasıl yapılır EBA E-kurs öğrenci girişi

2-      Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘’giriş’’ butonuna tıklanır.

eba.gov.tr giriş nasıl yapılır EBA E-kurs öğrenci girişi

3-      ‘’EBA Girişi’’ sekmesinde, ‘’Kullanıcı Adı’’ bölümüne T.C. kimlik numarası ve ‘’Şifre’’ bölümüne EBA şifresi girilerek ‘’Giriş’’ butonuna tıklanır.

eba.gov.tr giriş nasıl yapılır EBA E-kurs öğrenci girişi

4- Sayfanın sağ üst köşesindeki ‘’Giriş’’ butonunun yerinde ad ve soyad bilgilerinin görünüyor olması EBA’ya sorunsuz bir şekilde giriş yapıldığını gösterir.

eba.gov.tr giriş nasıl yapılır EBA E-kurs öğrenci girişi

Yukarıda resimli olarak gösterdiğimiz tüm işlemleri doğru bir şekilde yapan öğrenciler, artık EBA sisteminden diledikleri gibi faydalanabilirler.

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

EBA modülüne giriş yapmak isteyen öğretmenlerin EBA şifresi oluşturması gerekmektedir. Bunun için EBA şifresi almak isteyen öğretmenler öncelikle http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ web sitesinden ‘MEBBİS Girişi’ kısmına tıklayarak Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerini girmelidir.

MEBBİS sistemine giriş yapan öğretmenlerin karşısına ‘EBA Şifre Oluşturma Ekranı’ gelecektir. Öğretmenler bu ekrandan şifre oluşturarak EBA’ya giriş yapabilirler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle