GeriEğitim MEB’den teşvik için bilgilendirme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB’den teşvik için bilgilendirme

MEB’den teşvik için bilgilendirme
refid:30078003-spot ilişkili resim dosyası

Milli Eğitim Bakanlığı, valiliklere yolladığı yazıyla teşvikle ilgili raporlama işlemlerine dair açıklamalarda bulunarak, özel okul müdürlüklerinin bu konuda bilgilendirilmesini istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okulda okumak isteyen öğrencilere verdiği teşvikler kapsamında 228 bin 160 öğrenci bir özel okula yerleştirilirken, kimi veliler teşviklerde haksızlık yapıldığı iddialarında bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, valiliklere yolladığı 14 Eylül tarihli yazı ile teşviklerdeki raporlama işlemlerine dair tüm özel okul müdürlüklerinin bilgilendirilmesini istedi. Eğitim ve öğretim desteği ile ilgili olarak ortaöğretim kurumlarına ayrılan 110 bin öğrenci kontenjanından 70 bininin öncelikli olarak temel liseler için kullanıldığı belirtilen yazıda, “Gereksiz yazışmalara meydan vermemek için raporlama işlemlerinden bilgilendirmelerin yapılması uygun olacaktır” denildi.

Açıklamada şu bilgelere yer verildi:
“Özel okullar kendi okuluna yerleştirilen öğrencilerin listesine ve nakil hareketliliğine, ‘e-Okul Sınav İşlemleri/Notlar ve Duyurular’ ekranındaki raporlardan, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri öğrenci nakil hareketliliklerine ‘e-Okul Bakanlık/MEM İşlemleri/Notlar ve Duyurular’ ekranındaki raporlardan, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Eğitim ve Öğretim Desteği Kazanan/Başvuran Öğrenci Bilgi Kartına ‘e-Okul Bakanlık/MEM İşlemleri/Notlar ve Duyurular’ ekranındaki raporlardan ulaşabilecek.”Yorumları Göster
Yorumları Gizle