GeriEğitim MEB’den sınava girecek aday öğretmenlere uyarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB’den sınava girecek aday öğretmenlere uyarı

MEB’den sınava girecek aday öğretmenlere uyarı
refid:29940046-spot ilişkili resim dosyası

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), internet sitesinde asli öğretmenliğe geçiş sınavı için bir bilgilendirme yaptı.

MEB’den sınava girecek aday öğretmenlere uyarı Asli Öğretmenliğe Geçiş’te başvurular başladı

Yapılan duyuruda, ‘Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na başvuru işlemlerinin ilgili kılavuz doğrultusunda yapılacağı hatırlatılarak, “Başvuru işlemlerinde oluşan tereddütler üzerine açıklama yapılması lüzumu ortaya çıkmıştır” denildi.
İki konuya dikkat çekilen açıklama şöyle:

“1) Genel müdürlüğümüzden bildirilen yazı ile öğretmenlerin görevli bulundukları illerin dışında da mesleki çalışmalarını yapabilecekleri bildirildi. Bu nedenle aday öğretmenlerin başvuru sürecinde asli görev yerlerinde bulunamayabilecekleri görüldü. Aday öğretmenlerin MEBBİS sisteminden yapmış oldukları sınav başvurularının "Elektronik Başvuru Formu" çıktısı onaylama işlemi, adayların mesleki çalışma yaptığı eğitim kurumu dikkate alınmaksızın asli görevlerinin bulundukları eğitim kurumu müdürlüğü tarafından yapılacak. Adayın asli görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü, sınav başvuru süresinin son günü olan 11 Eylül 2015 tarihine kadar MEBBİS üzerinden kurumunda görevli sınava başvuran tüm adayların başvuru belgelerinden iki nüsha çıktı alarak bilgilerinin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylayacak. Sınavdan önce aday, onaylanmış başvuru belgesinin bir örneğini alarak sınavda yanında bulunduracak. Belgenin diğer nüshası adayın özlük dosyasında tutulacak. Herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için aday öğretmenler sınava başvurduğu bilgisini kendi eğitim kurumunu bilgilendirerek onay işlemlerini telefon, faks ve e-posta yollarıyla takip edecek.

2) Aday öğretmenler asıl görev yaptıkları illerde sınava girecek. Aday öğretmenlerden 2015 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme sonuçlarına göre görev yeri değişenler en geç 15 Eylül’e kadar atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak sınava yeni görev yerlerinde girecek.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle