GeriEğitim Makedonya’nın ilk özel üniversitesinden Türk öğrenciler mezun oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makedonya’nın ilk özel üniversitesinden Türk öğrenciler mezun oldu

Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’nün de derslerine girdiği Makedonya’nın ilk özel üniversitesi Fon Üniversitesi, aralarında Türk öğrencilerin de bulunduğu ilk mezunlarını verdi.

Makedonya’nın ilk özel üniversitesinden Türk öğrenciler mezun oldu

Fon Üniversitesi’nde yapımı tamamlanan Öğrenci Yurdunun açılışı ve diploma töreni için ortak tören düzenlendi. Türk öğrencilerin de mezun olduğu törene bu üniversitede ders veren Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü de katıldı. Açılışı yapılan 500 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu ’ultra modern tesis’ olarak tanımlayan Tansü, Fon Üniversitesi’nin Yüksek Öğretim Kurumu ve diğer ülkeler tarafından tanındığını da dile getirdi.

Makedonya’nın ilk özel ve uluslararası listelerde yer alan YÖK tarafından da tanınan Fon Üniversitesi Makedonya’da farklı kentlerde dört şubesi ve kampusu bulunuyor. Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Üsküp’teki kampus içinde yapımı tamamlanan yurdun açılmasıyla birlikte öğrencilerin barınma sorununa da çözüm üretildiğini söyledi.

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle