GeriEğitim Liselilere ‘voleybol hakemlik sertifikası’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liselilere ‘voleybol hakemlik sertifikası’

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Voleybol Federasyonu arasında, kentteki lise öğrencilerine ‘voleybol hakemlik sertifikası’ kazandırılması için iş birliği protokolü yapıldı.

Liselilere ‘voleybol hakemlik sertifikası’

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) arasında, kentteki lise öğrencilerine ‘voleybol hakemlik sertifikası’ kazandırılmasıyla ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

‘19 YAŞ SINIRINI İNDİRDİK’
TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki imza töreninde, spora sadece salonlarda sporcu yetiştirmek olarak bakmadıklarını söyledi. Antrenör ve hakemlerin de yetiştirilmesi gerektiğini, o nedenle Türk voleybolunda bir ilki gerçekleştireceklerini anlatan Üstündağ, "Lise seviyesine kadar inilen hakem kursunun önünü açtık. Yani 19 yaş sınırı varken, bunu 17'lere, 16'lara indirdik. Neden? Artık liseden itibaren hakem arkadaşlarımız voleybol camiası içinde kendilerini temsil etsinler. Kendilerini birkaç yıl önceden yetiştirsinler. Sadece bu çocukları salonlarda voleybol oynatarak değil, voleybol hakemi olarak da görmek istiyoruz. Hakemlik, üniversitelerde ders olarak veriliyor. Sakarya buna öncülük yaptı. Burada lise seviyesine inen bir projenin altına imza attı. İl Milli Eğitim Müdürümüzü ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. İlk olması münasebetiyle inşallah Türk voleybolu adına hayırlı olur" dedi.

‘ÖĞRENCİLERİMİZ VOLEYBOL HAKEMLİĞİ İÇİN KURSA KATILABİLECEK’
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da bu fikrin asıl mimarının dairedeki bir memur olduğunu belirtti. Durmuş şunları söyledi:
"Mevzuatın bazı hükümlerinde takılıyoruz.' dediler. Biz de 'Kimlerle görüşmemiz lazım?' dedik. Sizi işaret ettiler. Voleybol sporunun gelişmesi adına, daha biz oradayken ekibinize çalışmaların başlaması noktasında talimat verdiniz. Bu bizi ziyadesiyle mutlu etti. İnşallah bu çalışmayla lisede öğrencilerimiz voleybol hakemliği için kursa katılabilecekler. Liseden mezun olduklarında yine ellerinde yapabilecekleri bir işi olmuş olacak. Spora olan hayranlıklarını da perçinlemiş olacağız."

Mehmet Akif Üstündağ ve Fazilet Durmuş, daha sonra kentteki lise öğrencilerine ‘voleybol hakemlik sertifikası’ kazandıracak iş birliği protokolünü imzaladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle