GeriEğitim Liselilere, üniversitede yaz okulu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liselilere, üniversitede yaz okulu

Yaz tatili yaklaşırken, liseliler için üniversite ortamında yaz okulu programları hazırlandı. Bir vakıf üniversitesinin ‘Lise Yaz Okulu’ programı 25 Haziran’da başlıyor. Yaz okuluna son başvuru tarihi ise 18 Haziran.

Liselilere, üniversitede yaz okulu

Öğrenciler karne için gün sayarken, liseliler için yaz aylarını üniversite ortamında geçirme fırsatları sunuluyor. İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Eğitim Fakültesi koordinatörlüğünde oluşturulan ‘Lise Yaz Okulu’ programı, 25 Haziran’da Ataköy yerleşkesinde başlıyor. Program kapsamında lise 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine, kendi tercihlerine göre disiplinlerarası bakış açısıyla tasarlanmış bilim, edebiyat, mühendislik, hukuk, kültür-sanat ve sağlık gibi alanlarda seçmeli dersler verilecek. Yaz okulunda, öğrencilerin üniversite ortamında yaşayacakları deneyimlerle kariyer planlamalarına katkı sağlanması hedefleniyor.

DERSLER DÖRT MODÜL ALTINDA SUNULACAK
Üniversitenin tüm fakültelerinin katkısıyla oluşturulan ‘Yaşam Becerileri, Sağlık ve Farkındalık’, ‘Kültür ve Sanat’, ‘Bilim, Teknoloji ve Mühendislik’ ile ‘Yaşam Hakları’ adı altında dört ayrı modülde sunulacak eğitimlerde öğrenciler, dersler içinden ilgi alanlarına göre seçim yapabilecek. Söz konusu alanın öğretim üyeleriyle laboratuvar ve atölye ortamında uygulamalı çalışmalara katılabilecek. İki hafta boyunca sürecek eğitimler için son başvuru tarihi 18 Haziran olarak açıklandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle