GeriEğitim Liseliler Kanada’ya, hayallerine uçuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liseliler Kanada’ya, hayallerine uçuyor

Liseliler Kanada’ya, hayallerine uçuyor

‘İzmir’i Tanıt, Hayaline Uç proje’ yarışmasını kazanan öğrenciler ve öğretmenleri, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Birinci olan ekip, Kanada'ya gidecek.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ISEWorld Kültürlerarası Lise Değişim Programları tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘İzmir’i Tanıt, Hayaline Uç’ proje yarışmasını kazanan öğrenciler ve öğretmenleri, İzmir'de düzenlenen törende ödüllerini aldı. Bornova Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Can Erkarslan ve Batuhan Gökter ile proje danışmanı öğretmenleri İlkay Binnaz Nargaz Gülek'den oluşan birinci ekip, büyük ödülün sahibi olarak Kanada'ya gitmeye hak kazandı.

Törende, dereceye giren diğer ekipler de Milli Eğitim Müdürlüğü ve ISEWorld Vakfı yetkililerinden ödüllerini aldılar. Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Mili Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Salime Şentürk Doğramacı, Amerika ISE World Vakfı Müdürü Ted Lewis, ISEWorld Kültürlerarası Lise Değişim programları Türkiye Genel Müdürü Meltem Bozdemir, birincilik ödülünü alan Bornova Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Şensoy, ikincilik ödülünün sahibi Selçuk Şehit Ömer Halisdemir IMKB Anadolu Lisesi Okul Müdürü Raşit Alpay Karataş ve üçüncü olan Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Vermez katıldı.

Liseliler Kanada’ya, hayallerine uçuyor

PROJEDE DERECEYE GİREN OKULLAR VE PROJE SAHİBİ ÖĞRENCİLER
Hedef kitlesi İzmir'de resmi ve özel tüm liselerde öğrenim gören öğrenciler olan yarışmada öğrenciler, şehirlerini tanıtan 3 dakikalık İngilizce video sunumlarıyla yarıştı. Finalistler, jüri, halk oylaması ve ABD'de Kayıt Birimleri Ofis Departmanı kontrolünde internet üzerinden oylama yapan Amerikan okullarının oylarıyla belirlendi.

Proje yarışmasının 1'incisi; İzmir: 'The City of the New Beginning' isimli projeleriyle Bornova Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Can Erkarslan, Batuhan Gökter ve danışman öğretmenleri İlkay Binnaz Nargaz Gülek seçildi. 1'inci olan grup üyeleri 5 günlük Kanada ziyaretiyle ödüllendirildi.

Yarışmasının 2'ncisi; Selcuk Şehit Ömer Halisdemir IMKB Anadolu Lisesi'nden 'The Princess' isimli projeleri ile Melisa Sinek, Hasan Turaci ve danışman öğretmenleri Türkan Çetin seçildi. Grup tablet kazandı.

'The City Which Lives' isimli projeleriyle 3'üncü olan Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi'nden öğrenciler Sedat Korkmaz, Yusuf Diler ve danışman öğretmenleri Nagihan Babur, görüntülü müzik çalar kazandı.

Jüri Özel Ödülüne Buca Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 'The City of Your Dream' adlı projeleriyle öğrenciler Büşra Kasırga, Aleyna İnci ve danışman öğretmenleri Neşe İyigör layık görüldü ve müzik çalarla ödüllendirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle