GeriEğitim Liseliler ayrımcılıkla mücadeleyi tartışacaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Liseliler ayrımcılıkla mücadeleyi tartışacaklar

Eğitim kurumlarının öğrenci delegeler çıkararak belli ülkeleri ve BM kurumlarını temsil ettikleri Model Birleşmiş Milletler Türkiye Konferansı’nın dördüncüsü 23-25 Eylül 2016 İstanbul’da gerçekleştirilecek. Konferansa, Türkiye’nin 7 bölgesindeki 65 okuldan 15-18 yaş aralığındaki 770 öğrencinin katılımı hedefleniyor.

Liseliler ayrımcılıkla mücadeleyi tartışacaklar

Katılımcıların fikirlerini özgürce belirtip savunabilecekleri bir ortam yaratılarak, modern tartışma kültürü anlayışını geliştirmelerine, uluslararası politika ve dünya problemleri hakkında bilinçlenmeleri ve çözüm üretmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek konferansta liseli gençler bu yıl ayrımcılıkla mücadele konusunu ele alacak.

Farklı sosyo-ekonomik yapı, kültür ve etnik kökenlerden, öğrenim durumlarından gelen katılımcıları, birlikte çalışma ve birbirlerinin fikirlerine saygı duyarak fikir alışverişi yapma yetileri kazandırmak amacıyla gerçekleştirilecek konferansa, Türkiye’nin 7 bölgesindeki 65 okuldan 15-18 yaş aralığındaki 770 öğrenci katılacak.

Liseliler ayrımcılıkla mücadeleyi tartışacaklar

Öğrencilerin İstanbul’a ulaşımı, konaklamaları, yeme, içme gibi tüm faaliyetleri sponsor ve bağışçılar tarafından karşılanıyor. Sponsorların bulunması  gönüllü lise öğrencilerinden oluşturulan bir kadro tarafından organize ediliyor. Gönüllü lise öğrencilerinden oluşan bir kadro tarafından organize dilen ve 23-25 Eylül 2016’da İstanbul’da geçekleştirilecek 4’üncü Model Birleşmiş Milletler Türkiye Konferansı süresince gençlerin çevre konusundan açlık ve yoksulluğu önlemenin önemine kadar birçok konuda bilgilendirilmeleri amaçlanıyor.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle