GeriEğitim Küçük bilim insanları hünerlerini gösterdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küçük bilim insanları hünerlerini gösterdi

Küçük bilim insanları hünerlerini gösterdi

Öğrencilerin bilimsel ve teknolojik gelişmelerle tanışmaları amacıyla, “Küçük Bilim İnsanları” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından, Maltepe Belediyesi’ne bağlı kreşlerde “Küçük Bilim İnsanları” adlı bir etkinlik düzenledi. Öğretim üyeleri Prof. Dr. Hale Bayram ve Hatice Mertoğlu ile Fen Bilgisi Eğitim Bölümü öğrencileri Pınar Tuncer ve Betül Kaplan tarafından verilen eğitimle, okul öncesi çağındaki çocukların bilimsel ve teknolojik gelişmelerle tanışmaları, deneyler tasarlayıp yapmaları, etkileşimde bulunmaları ve sorularına cevap bulmaları amaçlandı.

Önlüklerini giyerek, ‘Nasıl nefes alıyoruz?’, ‘Üflemeden balon şişer mi?’, ‘Havayı ve suları nasıl kirletiyoruz?’, ‘Takım renkleri’ ve ‘Gökkuşağı’ gibi konularda deneyler yapan öğrenciler, hünerlerini de gösterdi. Öğretim üyeleri, öğrencilerin sorularına da yanıt vererek yaptıkları deneylerle öğrenmelerine destek oldu. Toplum hizmet dersi kapsamında düzenlenen etkinlik, 11 Mayıs tarihine kadar belediyeye bağlı Zübeyde Hanım Gündüz Bakımevleri’nde devam edecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle