GeriEğitim KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı... ÖSYM KPSS sınav giriş yerleri açıklandı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı... ÖSYM KPSS sınav giriş yerleri açıklandı!

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı... ÖSYM KPSS sınav giriş yerleri açıklandı!

KPSS Lisans Eğitim Bilimleri giriş belgeleri ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlandı.ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS lisans sınav giriş yerlerinin 16:30'dan sonra erişime açılacağı bilgisi adaylarla paylaşıldı.

KPSS lisans sınav giriş yerleri erişime açıldı! ÖSYM, resmi sayfasından yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi: 22 Temmuz’da yapılacak 2018 KPSS Lisans Eğitim Bilimleri adaylarının, sınava girecekleri salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava giriş belgesine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ulaşabilir.

Adaylar saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

SINAVA GİRİŞ BELGELERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

KPSS SINAV TARİHLERİ

Lisans düzeyinde gerçekleştirilecek olan KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınav tarihi 22 Temmuz, sonuç açıklama tarihi ise 31 Ağustos. Lisans düzeyinde gerçekleştirilecek olan KPSS Alan Bilgisi sınav tarihi 28-29 Temmuz, sonuç açıklama tarihi ise 31 Ağustos. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav tarihi 5 Ağustos, sonuç açıklama tarihi ise 31 Ağustos olarak belirlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle