GeriEğitim KPSS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

KPSS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

ÖSYM'den KPSS sınav sonuçları için net tarih bilgisi geldi. ÖSYM sınav takvimine göre Kamu Personel Seçme Sınavı A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) ve (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) sınavı sonuçları 16 Haziran Cuma günü adayların erişimine açılacak. Peki, KPSS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

KPSS sınav sonuçları için binlerce memur adayının gözü ÖSYM'den yapılacak olan açıklamadaydı. KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını dair bilgiyi ÖSYM net bir tarih olarak verdi. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları ve KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, 2017 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin sonuçlar için verdiği o tarih.

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) sonuçları için beklenen haber geldi. Kamu alanlarında memuriyet için aylardır hazırlanan binlerce aday, 21 Mayıs 2017 Pazar günü KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları, 27-28 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günleri ise KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının ardından sonra sonuçlardaydı. ÖSYM, 2017 KPSS sonuçları için tarih verdi.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları ve KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

KPSS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle