GeriEğitim “Koridor Kütüphanesi” kuruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Koridor Kütüphanesi” kuruldu

Toplumsal duyarlılığı olan bireyler kazandırmak amacıyla Çekmeköy Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’nda bir özel okulun öğrencilerinin desteğiyle koridor kütüphanesi oluşturuldu. Özel okulda okuyan 35 öğrencinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında, okullarında kek satışları da yaparak elde ettikleri gelirlerle oluşturdukları kütüphane, minik öğrencileri mutlu etti.

“Koridor Kütüphanesi” kuruldu

Bir özel okul öğrencilerinin yaptığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kitap kampanyası düzenlenerek, Çekmeköy Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’nda koridor kütüphanesi kuruldu. Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı olarak Çekmeköy’de hizmet sunan SEV Amerikan Koleji’nin (SAC) öğrencileri, ‘Koridor Kütüphanesi Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında kitap kampanyası düzenledi. SAC Drama Kulübü öğrencileri, Çekmeköy Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’na Koridor Kütüphanesi kurdu. Drama Kulübü’nde görev alan 35 öğrenci, sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek amacıyla, okul içinde kek satışları da organize etti. Okuldaki öğrencilerin, öğretmenlerin ve idari personelin destek vermesiyle, kek satışlarından elde edilen gelirlerle yüzlerce kitap almayı başaran kulüp üyeleri, kendi çevrelerinden de bağış kitapları toplayarak Koridor Kütüphanesi için sağlanan kitap sayısını bine ulaştırdı. Projenin son adımında SAC öğrencileri; Çekmeköy Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’na giderek, kitap raflarını okul koridorunun duvarına monte ettiler. Ardından kendi aralarında topladıkları bin adet kitabı, seviyelere göre ayırıp etiketlendirerek, ilkokul öğrencilerinin de yardımıyla raflara dizdiler. Kulübün diğer üyeleri de ilkokul öğrencilerini ziyaret ederek, onlarla yaratıcı drama etkinlikleri gerçekleştirdiler.

“DUYARLI NESİLLER YETİŞTİRİYORUZ”

Drama Kulübü öğrencilerinin kütüphane projesi için büyük bir istek ve gönüllülükle çalıştıklarını vurgulayan SEV Amerikan Koleji (SAC) Başdanışmanı Whitman Shepard, “Sadece kitap toplamakla kalmadılar. Kütüphanenin kurulması için gereken her aşamada çalıştılar. Ama elbette en mutlu oldukları an, kitapları raflara dizdikleri ve minik kardeşlerinin sevinçlerine ortak oldukları andı. SAC’daki en önemli hedeflerimizden biri de toplumsal duyarlılığı olan bireyler yetiştirmek. Bu nedenle, öğrencilerimizin, yardıma muhtaç kardeşlerine, kadınlara, doğaya, sokak hayvanlarına yönelik sosyal sorumluluk projelerine öncülük ediyoruz ve destek veriyoruz” dedi.

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle