GeriEğitim Koleje uluslararası bakalorya yetkisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koleje uluslararası bakalorya yetkisi

Türkiye’de bir eğitim kurumu öğrencilerine dünya üniversitelerinin kapılarını açan ‘Uluslararası Bakalorya Programı’ uygulamaya hak kazandı.

Koleje uluslararası bakalorya yetkisi

Öğrencilere yurtdışındaki üniversitelere başvurularda yeni fırsatlar sunabilecek Uluslararası Bakalorya Programı (IB) uygulanmaya başlanacak. Özel SEV Lisesi’nin (SEV Amerikan Koleji) başvurusu değerlendirildi ve okul IB Diploma Programı’nı uygulamak üzere yetkilendirildi.

Öğrencilerine çift diploma ile mezun olma fırsatı sunacakları için mutlu olduklarını belirten SAC Başdanışmanı Whitman Shepard, “Uluslararası geçerliliği olan IB Diploması, 150’ye yakın ülkede üniversite kapısını açıyor ve ayrıca Türkiye’deki üniversitelerde de burs alma imkanı sağlıyor. Yönetim kadromuz, deneyimli IB eğitmenlerimiz ve öğretmenlerimizin katkısı ile bu kadar kısa bir sürede IB yetkisi alan bir eğitim kurumu olduğumuz için gururluyuz. Yeni eğitim ve öğretim yılında 11’inci sınıfta okuyacak öğrencilerimiz IB Diploma programını seçebilecek ve son sınıfa geldiklerinde çift diplomayla mezun olabilecek” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle