GeriEğitim Köklü lise 1990’larda doğan son mezunlarını verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köklü lise 1990’larda doğan son mezunlarını verdi

Köklü lise 1990’larda doğan son mezunlarını verdi

İstanbul’da köklü bir Fransız lisesi 2018 mezunlarını uğurladı. Okulun bahçesinde yapılan törende öğrenciler 1990’larda doğan son mezunlar olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Türkiye’nin en eski yabancı okulları arasında yer Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde 11 Haziran’da yapılan diploma töreniyle, 132 öğrenci mezun oldu. Yeni mezunlar okuldan ayrılan son 1990’lı yıllarda doğanlar olmaktan gurur duyduklarını dile getirirken, törende duygusal anlar da yaşandı.Öğrencilerinden Burak Taşdelen diplomasını okulun Türkçe öğretmenlerinden annesi Hanife Taşdelen’in elinden aldı. 

Köklü lise 1990’larda doğan son mezunlarını verdi

 YAŞAMAYA VE SEVMEYE ZAMAN AYIRIN

Okul müdürü Yann De Lansalut ise Fransızca yaptığı konuşmasında öğrencilere gelecekleriyle ilgili önerilerde bulundu. Zamanın değerine dikkat çeken Lansalut, “Zamanınızı iyi değerlendirin, zaman hızlıca geçip gidiyor. Modern dünya sanki hiç zamanımız yokmuş gibi hissetmemize neden oluyor. Ancak siz yaşamaya ve sevmeye zaman ayırın” diye konuştu.

Köklü lise 1990’larda doğan son mezunlarını verdi

OKULLA BAĞINIZI KOPARMAYIN

Diploma töreninde konuşan okulun Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi ve okulla bağlarını koparmamalarını istedi. Sevgi, öğrencilere şunları söyledi:

”Bu okuldan mezun olmanın ayrıcalığına sahipsiniz, kapımız size her zaman açık, bağlarınızı koparmayın. Gelecek hayatınızda başarı ve mutluluklar diliyorum”

Köklü lise 1990’larda doğan son mezunlarını verdi

DİPLOMASINI ANNESİNDEN ALDI

Okulun bu yılki mezunları arasında yer alan Burak Taşdelen’in diplomasını, okulun Türkçe öğretmenlerinden annesi Hanife Taşdelen’in elinden alması törene katılanları duygulandırdı. Türkçe öğretmeni Hanife Taşdelen, bunun hayatında verdiği en değerli diploma olduğunu söyleyerek, ”Kendi oğlumun mezun olması çok güzel bir duygu. Okul yönetimi törende ona sürpriz yaparak, diplomasını benim vermemi istedi. Çok duygulandık. Oğlum ve öğrencime gelecek kariyerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle