GeriEğitim KKTC’de okuyan öğrenciler indirimli uçacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KKTC’de okuyan öğrenciler indirimli uçacak

KKTC Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, THY'nin, KKTC üniversitelerinde eğitim gören öğrencilerin bilet fiyatlarında yüzde 15'lik indirim yapacağını açıkladı.

KKTC’de okuyan öğrenciler indirimli uçacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türk Hava Yolları'nın (THY) ülkede üniversite eğitimi alan öğrencilerin bilet fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldığını duyurdu.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Özersay, THY'nin, KKTC'de üniversite okuyan öğrencileri sevindirecek kararını açıkladı. Özersay, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileriyle bu konuda bir süredir görüştüklerini belirterek, "THY, KKTC'ye gelen öğrencilerle ilgili yüzde 15'lik bir öğrenci indirimi yapma yönünde karar aldı. Bu, KKTC hükümetinin aldığı insiyatifin bir sonucu" dedi.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu da konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Bakanlığımızın 17 Temmuz 2019 tarihinde yapmış olduğu girişimler doğrultusunda 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren Türk Hava Yolları'nın KKTC-Türkiye Cumhuriyeti arasında yapacağı karşılıklı geliş gidişlerde ve iç sefer uçuşlarında, yüzde 15'lik öğrenci indirimi uygulamasına geçilecek. Kararın başta öğrenciler olmak üzere tüm ülkeye hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Ülkede üniversite eğitimi alan tüm öğrenciler, KKTC'ye gidiş ve gelişlerinde bu indirimden sürekli olarak yararlanabilecek. İndirimden yararlanmak isteyen öğrenciler biletlerini, www.thy.com adresi veya satış acenteleri üzerinden temin edebilecek. THY'nin indirimi, promosyon sınıflarında geçerli olmayacak.

YÖK BAŞKANI SARAÇ'IN AÇIKLAMASI

THY’nin KKTC'de okuyan öğrencilere ucuz bilet kararıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç şunları söyledi:

“KKTC’deki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimize güzel bir haber... İlgili tüm bakan ve kurum başkanlarıyla görüşmelerde KKTC’deki devlet-vakıf ve şirket üniversitelerini ve burada eğitim gören öğrencilerimizin durumlarını sıkça istişare ediyoruz. Bu öğrencilerimizin daha iyi akademik ve ekonomik şartlarda eğitim almalarına yönelik iyileştirme girişimlerimiz sonuç vermeye başladı. THY yönetiminin almış olduğu ucuz bilet kararından dolayı öğrencilerimiz adına teşekkür ederim.” 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle