GeriEğitim Kimliği olmayan 70 LYS adayı nüfus müdürlüklerine koştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kimliği olmayan 70 LYS adayı nüfus müdürlüklerine koştu

Kimliği olmayan 70 LYS adayı nüfus müdürlüklerine koştu
refid:23575654 ilişkili resim dosyası

Nüfus cüzdanını kaybeden veya unutan 70 öğrenci, LYS nedeniyle açık tutulan nüfus müdürlüklerinden gerekli belgeyi temin ederek sınava girdi.

Lisans Yerleştirme Sınavları-2 (LYS) ve LYS-3’e girmek için sınav merkezlerine gelen ancak burada nüfus cüzdanını kaybettiğini veya unuttuğunu farkeden 70 öğrenci, Ankara Valiliğinin talimatıyla açık tutulan nüfus müdürlüklerinden gerekli belgeyi temin ederek sınava girdi.
Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, LYS’ye başkentte 174 bin 933 öğrencinin girdiği belirtilirken, bu sınavın ikinci ve üçüncü basamaklarının 22-23 Haziran tarihlerinde Ankara’da sakin ve güvenli bir ortamda yapıldığı vurgulandı.

Kimliğini sınav heyecanıyla unutan veya kaybeden öğrencilerin mağdur olmaması için sınav günü sabahı ve öğleden sonrası Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle nüfus müdürlüklerinin açık tutulduğu ifade edilen açıklamada, 70 öğrenciye ivedilikle nüfus cüzdanı veya nüfus kayıt örneği tanzim edilerek sınava girmelerinin sağlandığı bildirildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, LYS’nin tüm öğrencilere beklentilerine uygun sonuçlar getirmesini temenni ederek, sağlıklı ve huzurlu bir tatil diledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle