GeriEğitim Karneler ne zaman alınacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karneler ne zaman alınacak?

Karneler ne zaman alınacak?

Karneler ne zaman, saat kaçta alınacak sorusu, dönem boyunca sarf ettikleri emeğin karşılığını görmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Karneler ne zaman, saat kaçta alınacak sorusuyla ilgili detayları öğrenmek isteyen öğrenciler, okula gidecekleri saati buna göre ayarlayacak. Peki, Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci için büyük heyecana neden olan karneler ne zaman alınacak? İşte, saat bilgisi hakkında detaylar

Karnelerin bugün saat kaçta dağıtılacağı milyonlarca öğrenci tarafından oldukça merak konusu oldu. Okulların bugün kapanacak olması öğrencilerde karne heyecanının başlamasına sebep oldu. Peki, Karneler bugün saat kaçta dağıtılacak?

Karneler ne zaman verilecek sorusu, okulların kapanmasına saatler kala birçok öğrencinin en çok dile getirdiği konular arasında yerini aldı. Birçok öğrencinin kafasında soru işareti yaratan karneler ne zaman verilecek konusu, dönem boyunca girdikleri yazılı ve sözlü sınavlardan aldıkları puana göre öğrencilerde başarı belgesi heyecanı yaratacak. Peki, karneler ne zaman verilecek?

KARNELER SAAT KAÇTA DAĞITILACAK?

9 Haziranda son bulacak olan eğitim öğretim yılı öğrencilerin karne almasının ardından yaz tatiline girecektir. Öncelikle okulların karne verilme saatleri okul müdürlüklerince değişiklik gösterebilir.

Yani her okul aynı saatte vermeyebilir. Bu yüzden okul idaresi tarafından söylenen saatler dikkate alınmalıdır. Eğer okul müdürlüğü bir saat vermemişse genel olarak karneler saat 10 vaya saat 11 de verilmektedir.

Sabahçı ve öğlenci grupları olan okullarda karneler, sabahçı gruplara karneler saat 10 veya 11 gibi verilecektir. Öğleden sonra olan gruplara ise yani öğlencilere karneler saat 2 gibi verilecektir. Karne verilme saatleri okullara göre değişiklik göstermektedir. Okul tarafından söylenilen saatler esastır.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

19 Eylül 2016’da başlayan 2016-2017 Eğitim ve öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek olan eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü sona erecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle